fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacje/egzaminy

Aplikacja ogólna 2015 - wyniki pierwszego etapu konkursu

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury opublikował listę kandydatów dopuszczonych do drugiego etapu konkursu na aplikację ogólną w 2015 roku.

Do tegorocznego konkursu na aplikację ogólną dopuszczono 1524 chętnych. Aby przejść do drugiego etapu, z testu sprawdzającego wiedzę z poszczególnych dziedzin prawa trzeba było uzyskać minimum 120 pkt.

Do drugiego etapu, który odbędzie się 2 grudnia zakwalifikowało się 308 osób. W drugim etapie kandydaci będą musieli przygotować pracę pisemną, sprawdzającą umiejętność stosowania argumentacji prawniczej, zasad wykładni oraz kwalifikowania stanów faktycznych.

Nauka na aplikacji rozpocznie się 1 lutego 2016 r., a każdy z aplikantów dostanie miesięcznie 3,3 tys. zł (brutto) stypendium.

Przypomnijmy, iż tegoroczny nabór na aplikację ogólną jest ostatnim. W systemie działającym od 2009 r. rekrutowano co roku na aplikację roczną, po czym najlepsi kontynuowali naukę na aplikacjach specjalistycznych: sędziowskiej i prokuratorskiej. Kolejne nabory będą od razu na aplikacje specjalistyczne.

Wyniki pierwszego etapu opublikowane zostały tutaj: https://www.kssip.gov.pl/sites/default/files/komunikat_41_2015.pdf

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA