fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Analizy Rzeczpospolitej

Menedżerowie i pionierzy

Katarzyna Czajka, prezes Falck Medycyna
materiały
Nie tylko najbardziej doświadczeni, ale i najbardziej kreatywni. Sieci placówek budowali często od podstaw – pojedynczej przychodni, która stopniowo rozrastała się o kolejne oddziały. Jako pierwsi wprowadzali innowacyjne technologie medyczne i narzędzia komunikacji z pacjentem. Dziś do zarządzania zatrudniają topowych menedżerów.

Katarzyna Czajka, prezes Falck Medycyna

W grupie Falck pracuje od 2000 r., zaś w 2004 r. jest prezesem Falck Medycyna. Karierę w grupie zaczęła na stanowisku dyrektora regionalnego w Falck Ochrona, by po dwóch latach zostać country managerem Group 4 Falck. Absolwentka skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim i studiów podyplomowych w zakresie MBA Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów oraz University of Strathclyde, a także studiów podyplomowych w Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego Uniwersytetu Warszawskiego. Kierowany przez nią Falck w Polsce zatrudnia ponad trzy tysiące osób w 25 placówkach medycznych i 66 stacjach ratownictwa medycznego. Grupa dysponuje ponad 200 ambulansami, w tym 90 w systemie państwowego ratownictwa medycznego.

Adam Rozwadowski, prezes i założyciel Enel-Medu

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Gdańskiej, razem z rodziną posiada ponad 60 proc. akcji spółki. Firma na warszawskiej giełdzie wyceniana jest na około 230 mln zł i jest trzecim pod względem wielkości przychodów prywatnym centrum medycznym w Polsce. W 2015 r. grupa miała 235 mln zł przychodów ze sprzedaży. Ostatnio Enel-Med dużo inwestował w otwarcia nowych placówek. Oprócz standardowych przychodni firma rozwija również placówki medycyny sportowej, estetycznej oraz opiekę nad osobami starszymi. Ponieważ klinika sportowa znajdująca się w koronie stadionu Legii Warszawa cieszy się dużą popularnością, w przyszłym roku zarząd planuje otworzyć w kolejnych miastach przynajmniej dwie placówki medycyny sportowej.

Anna Rulkiewicz, prezes Lux Med

Prezes Grupy Lux Med od 2007 r., a od lipca 2016 r. wiceprezydent organizacji Pracodawcy RP. Od końca 2011 r. pełni funkcję dyrektora zarządzającego LMG Försäkrings AB, którego oddział działa w Polsce pod marką Lux Med Ubezpieczenia, a także prezesa zarządu Związku Pracodawców Medycyny Prywatnej. W 2016 r. powołana przez ministra zdrowia do Rady ds. Zdrowia Publicznego. Uczestniczy również w pracach zespołu problemowego ds. usług publicznych w ramach Rady Dialogu Społecznego.

Absolwentka Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu (równolegle Uniwersytetu w Hamburgu), studiów podyplomowych w Polsko-Francuskim Instytucie Ubezpieczeń oraz trzyletnich studiów menedżerskich LIMRA Marketing Strategies for Executive Advancement.

John Stubbington, CEO Dywizji Medicover

Związany z firmą od 2010 r., jest także dyrektorem operacyjnym Grupy Medicover oraz dyrektorem operacyjnym Towarzystwa Ubezpieczeniowego Medicover Forsakrings, gdzie odpowiada za rozwój ubezpieczeń zdrowotnych. Przed przejciem do Medicover przez osiem lat był szefem operacyjnym firmy ubezpieczeniowej BUPA International, jednocześnie zajmując stanowisko dyrektora generalnego spółki zależnej IHI BUPA w Danii. Wcześniej przez 10 lat zdobywa doświadczenie w krajowym oddziale BUPA w Wielkiej Brytanii. Absolwent London Business School, Cranfield School of Management oraz IESE Business School, pracował jako lider m.in. w obszarach strategii biznesowej, sprzedaży, obsługi klienta, rozwoju biznesu, IT, e-biznesu i zasobów ludzkich.

dr n. med. Tomasz Rokicki, InviMed

Współzałożyciel InviMedu, jednej z pierwszych w Polsce sieci klinik leczenia niepłodności i jej dyrektor medyczny. W 2002 r. stworzył pierwszą klinikę w Warszawie, dziś InviMed – Europejskie Centrum Macierzyństwa. InviMed to jedna z największych klinik leczenia niepłodności w Polsce, diagnozująca pary i przyjmująca pacjentów z całego świata. Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. W latach 1988–2001 asystent, a następnie adiunkt w Klinice Położnictwa i Ginekologii Akademii Medycznej przy pl. Starynkiewicza w Warszawie, a w okresie 1999–2001 członek jej zespołu zajmującego się leczeniem niepłodności. Należy do Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTG) i Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE).

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA