fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

11 listopada

Marsz Niepodległości w Warszawie. Rafał Trzaskowski nie wyraził zgody

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski
Fotorzepa/ Grzegorz Rutkowski
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, ze wojewódzki inspektor sanitarny wydał negatywną opinię w sprawie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada. W związku z tym władze stolicy zakazały organizacji wydarzenia.

Rafał Trzaskowski poinformował o opinię inspekcji sanitarnej wystąpił również wojewodą. W ocenie sanepidu obecna sytuacja epidemiczna w Warszawie i na całym Mazowszu nie pozwala na organizację Marszu Niepodległości.

"Wydarzenie jest zgłoszone, więc jako miasto możemy podjąć kroki. W pandemii, gdy mamy negatywną opinię Sanepidu, zawsze zakazujemy zgromadzeń i do tej pory sądy te zakazy podtrzymywały. Wyjaśniam też, że w sytuacji wydarzeń spontanicznych rozwiązać je może Policja, nie urząd" - przekazał prezydent Warszawy. 

Rząd Mateusza Morawieckiego z uwagi na epidemię koronawirusa postanowił, że w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć nie więcej niż 5 osób.

- W przyszłym roku mam nadzieję już koronawirusa nie będzie i bardzo chętnie wtedy razem pójdę z innymi w Marszu Niepodległości - mówił w środę premier, pytany przez internautów.

W czwartek poseł Konfederacji Krzysztof Bosak powiedział, że "trudno oczekiwać, że polscy patrioci zrezygnują ze swoich praw obywatelskich".

- Kiedy protestowała branża fitness, policja wzywała do rozejścia się i wystawiała mandaty. Kiedy protestujący przeciw orzeczeniu TK blokowali ulice, policja nie wystawiała mandatów - mówił.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA