Reklama

Nie badamy się na HIV. To w Polsce nadal temat tabu?

Ponad 70 procent Polaków nigdy nie wykonała badania w kierunku wirusa HIV. Prawdopodobnie nawet połowa zakażonych nim osób nie zdaje sobie z tego sprawy i nieświadomie może zakażać innych – wynika z danych Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

Aktualizacja: 01.12.2018 10:40 Publikacja: 30.11.2018 23:54

Wciąż za rzadko decydujemy się na badanie w kierunku HIV

Wciąż za rzadko decydujemy się na badanie w kierunku HIV

Foto: PENCHAN

Zagrożenie zakażeniem HIV nie maleje – przypominają specjaliści w związku ze Światowym Dniem Walki z AIDS. Co więcej, ich zdaniem, wiele osób jest obecnie nawet bardziej niż kiedyś skłonnych do ryzykownych zachowań.

– Liczba osób zakażonych HIV w Polsce wzrosła, podczas gdy na Zachodzie Europy utrzymuje się na stabilnym poziomie lub nawet spada – podkreśla dr n. społ. Magdalena Ankiersztejn-Bartczak, prezes Fundacji Edukacji Społecznej.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Zdrowie
Różnorodność, jakość, technologia – przepis Futuremed na skuteczną telemedycynę
Zdrowie
Programy wczesnego wykrywania raka płuca to szansa dla chorych
Zdrowie
Nowe wytyczne dla pacjentów onkologicznych. Ważny apel do osób palących papierosy
Zdrowie
Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży wkracza do polityki cyfrowej UE
Zdrowie
Wyzwania dla zdrowia publicznego
Reklama
Reklama