Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówił w Radiu Plus o sytuacji związanej z grypą, COVID-19 oraz RSV. - Wszystko wskazuje, że jesteśmy w szczycie zachorowań, jeżeli chodzi o grypę. Zapadalność w dalszym ciągu jest wysoka, to jest 115 osób na 100 tys. mieszkańców. W poprzednim tygodniu było to 113 – czyli jest niewielki wzrost - powiedział. 

Zdaniem polityka "dochodzimy już do stabilnej sytuacji". - Obserwujemy zdecydowany spadek zachorowalności wśród najmłodszych dzieci do 14. roku życia. W ciągu ostatniego tygodnia - chodzi o tydzień między 1 a 7 stycznia – zachorowało 110 tys. dzieci - podkreślił wiceminister. 

Czytaj więcej

Kraska: Zajętych jest 63 proc. łóżek pediatrycznych. Ale sytuacja się stabilizuje

Jak powiedział Kraska, „wydaje się, że także wirus RSV, który tak agresywnie atakował na początku grudnia [...] jest zdecydowanie w odwrocie”. - Widać także, że w szpitalach dzieci jest zdecydowanie mniej, niż to było w poprzednim okresie, w okresie przedświątecznym. To także wynik tego, że była przerwa między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem - zaznaczył polityk. 

Waldemar Kraska poinformował również, że w ciągu minionej doby odnotowano 504 przypadki zakażeń koronawirusem. - To w porównaniu do ubiegłego tygodnia prawie o 25 proc. mniej. Niestety minionej doby 15 osób zmarło - dodał. - Z powodu grypy w ciągu ostatniego tygodnia zmarło 7 osób - i to były osoby głównie powyżej 65. roku życia - wskazał wiceminister w rozmowie z Radiem Plus.