- Ograniczyliśmy czynności do tych nieciepiących zwłoki – mówi na łamach gp24.pl Krzysztof Młynarczyk, słupski prokurator okręgowy. - To na przykład pilne zatrzymania. Podejrzewani o każde przestępstwo zostaną zatrzymani, jeśli będzie do tego podstawa. Kodeks postępowania karnego nie został zawieszony. Jednak to wszystko będzie się odbywać z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności przez funkcjonariuszy policji, którzy czynność zatrzymania będą wykonywać, a później przez prokuratorów, którzy będą zatrzymane osoby przesłuchiwać. Również przeszukania w sytuacjach koniecznych i niecierpiących zwłoki będą wykonywane.

Jak podaje gazeta, zanim policjanci przywiozą podejrzewanego do prokuratury, pojadą z nim do lekarza. Na przesłuchania trafią tylko osoby sprawdzone. W Słupsku do przesłuchań przeznaczono wyizolowane przestronne pomieszczenie, a prokurator wykonujący czynności będzie wyposażony w skafander, rękawiczki i maseczkę.

Inną kwestią są czynności, które prokuratorzy będą musieli przeprowadzić w ramach pełnionych dyżurów, np. oględziny w mieszkaniu, gdzie doszło do zabójstwa. Prokurator pojedzie na nie również wyposażony w sprzęt ochronny - informuje "Głos Pomorza".

Czytaj także:

Katastrofa na wokandzie w związku z koronawirusem

Ważny jest także zdrowy rozsądek. 
W „Rzeczpospolitej” otworzyliśmy dostęp do treści dotyczących koronawirusa.


Czytaj więcej: www.rp.pl/koronawirus