Jak podaje lokalny portal swidnica24.pl, w czwartkowe przedpołudnie nagi mężczyzna spacerował m.in. w rejonie ulic Rolniczej, Kilińskiego i Kopernika, a także odwiedził jeden z osiedlowych sklepów, zwracając swoją osobą uwagę mieszkańców. Według nieoficjalnych informacji, mężczyzna miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymanym przez policję mężczyzną był 38-letni Maciej W., który jak podaje lokalny portal w 2016 roku został powołany na prokuratora Prokuratury Rejonowej w Świdnicy przez Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobrę.

Czytaj więcej

Wojciech Tumidalski: Co widać spod togi i munduru

– Był to prokurator pełniący służbę w jednej z jednostek okręgu świdnickiego, przebywający w tym momencie na urlopie – informował krótko Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, odsyłający po dalsze informacje do Prokuratury Krajowej.

W piątek do sprawy odniosła się Prokuratura Krajowa. – Prokurator Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, którego dotyczą doniesienia medialne, został niezwłocznie zawieszony w czynnościach służbowych, a rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie uchybienia przez niego godności urzędu – wyjaśnia Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy PK.