Reklama

Odyseusz: aplikacja dla Polaków wyjeżdżających za granicę

„Odyseusz” to nowa aplikacja dla Polaków wyjeżdżających za granicę.

Publikacja: 27.10.2014 16:55

Odyseusz: aplikacja dla Polaków wyjeżdżających za granicę

Foto: www.sxc.hu

Polacy podróżujący za granicę mogą zgłaszać swój wyjazd służbom dyplomacji konsularnej pod adresem www.odyseusz.msz.gov.pl.

Dlaczego warto skorzystać?

„Odyseusz" zapewni bezpieczeństwo w czasie nieprzewidywalnych zdarzeń i wypadków losowych podczas podróży za granicę. W sytuacjach kryzysowych, takich jak kataklizmy, zamachy terrorystyczne czy niepokoje społeczne, każdy zarejestrowany użytkownik otrzyma mailowo lub SMSem informacje od konsula o potencjalnych zagrożeniach i sposobach ich uniknięcia.

Cenne informacje

W szczególnych sytuacjach konsul dzięki platformie „Odyseusz" może nawiązać indywidualny kontakt z podróżnymi potrzebującymi pomocy. Informacja o osobach przebywających w zagrożonych regionach pozwoli również na właściwe zaplanowanie ewakuacji, jeżeli zajdzie taka konieczność.

Korzystanie z portalu jest bezpłatne. Rejestracja w systemie służy wyłącznie do udzielenia ewentualnej opieki i pomocy, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Portal jest również dostępny w wersji mobilnej.

Reklama
Reklama

„Odyseusz" - praktyczne porady

Osoby, które przebywają za granicą dłużej niż 6 miesięcy, mogą założyć własne konto, które umożliwi modyfikację swoich danych kontaktowych i zgłaszanie kolejnych podróży oraz otrzymywanie newslettera.

Ci, którzy sporadycznie wyjeżdżają za granicę, mogą skorzystać z prostego zgłoszenie, bez zakładania profilu. Zgłoszenie takie będzie archiwizowane w ciągu 14 dni od zakończenia podróży.

Zakładając konto w systemie „Odyseusz" użytkownik otrzymuje e-mail potwierdzający ten fakt, a także będą otrzymywać regularne (coroczne) przypomnienia o konieczności aktualizacji swoich danych osobowych i kontaktowych. W przypadku zignorowania takiego wezwania konto zostanie automatycznie usunięte.

Nieruchomości
Ceny transakcyjne nieruchomości już jawne. Rejestr otwarty dla wszystkich
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Prawo drogowe
Sąd: odstawienie prawej nogi to błąd eliminujący kierowcę
Praca, Emerytury i renty
1978,49 zł renty z ZUS od 1 marca. Te choroby uprawniają do świadczenia
Praca, Emerytury i renty
13. emerytura nie dla każdego. Ci seniorzy nie otrzymają świadczenia
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama