Jak podaje Radio Łódź, do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 21.00 przy ulicy Dąbrowskiego w Łodzi. Na antenie radia st. kpt. Arkadiusz Plich z Komendy Miejskiej PSP w Łodzi mówił, że funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku stróżówki na parkingu przy ul. Dąbrowskiego. - Po przyjeździe zastępów na miejsce zdarzenia, obiekt był cały objęty ogniem. Po wprowadzeniu linii gaśniczej do pomieszczenia i ugaszeniu pożaru, wewnątrz znaleziono ciało - podkreślił. 

Ofiarą jest najprawdopodobniej pracownik firmy ochroniarskiej. Na razie informacje te nie zostały jednak potwierdzone. Wynikają jedynie z relacji świadków. Jak zaznaczono, ze względu na obrażenia, identyfikacja jest mocno utrudniona.

Czytaj więcej

Wybuch gazu pod Łodzią. Ranne dziecko, zginęły dwie osoby

Jak czytamy na Facebooku "LDZ Zmotoryzowani Łodzianie”, wybuch był na tyle silny, że w promieniu kilkuset metrów zatrzęsły się szyby. „Uszkodzone zostały pojazdy i prawdopodobnie budynek myjni” – poinformowano. 

Mimo, że świadkowie zdarzenia twierdzą, że w stróżówce mogło dojść do wybuchu butli z gazem, straż pożarna wstępnie to wykluczyła. Dodano jednak, że to wstępne ustalenia. 

Obecnie na miejscu zdarzenia pracują służby – policja i prokuratura. Trwa śledztwo, które ma na celu ustalić okoliczności tragedii.