O śmierci byłej posłanki PiS poinformował w mediach społecznościowych Kamil Dziewierz, wójt gminy Jedlińsk.

"Ogromna strata i wielki smutek. W wyniku tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś w godzinach popołudniowych w Modrzejowicach, śmierć poniosła Pani Lucyna Wiśniewska, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu" - napisał w mediach społecznościowych, przekazując wyrazy współczucia rodzinie i bliskim byłej posłanki.

Do wypadku doszło po południu na drodze krajowej numer 9 w powiecie radomskim (gmina Skaryszew).

"Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. W dniu dzisiejszym w wypadku samochodowym zginęła Pani Lucyna Wiśniewska. Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu, znakomity lekarz, wspaniały Człowiek, a przede wszystkim Nasz najlepszy Przyjaciel..." - oświadczył w mediach społecznościowych burmistrz gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski.

Lucyna Wiśniewska była z wykształcenia lekarzem, uzyskała specjalizację drugiego stopnia w zakresie neurologii i organizacji ochrony zdrowia. Do 2005 r. zajmowała stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. W tym samym roku z list Prawa i Sprawiedliwości została wybrana do Sejmu.

W kwietniu 2007 r. Wiśniewska przeszła do Prawicy Rzeczypospolitej. Bez powodzenia ubiegała się o mandata senatora w wyborach w 2007 r. i europosła w 2009 r. W kolejnych latach startowała w wyborach samorządowych i parlamentarnych. Od kilkunastu lat Lucyna Wiśniewska kierowała Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Radomiu.