Do katastrofy doszło w mieście Bent Bayya w środkowej Libii. Cysterna przewróciła się, po czym doszło do zapłonu, a pojazd eksplodował - poinformowała miejscowa agencja Libya News.

Według tego źródła, po tym, jak ciężarówka przewróciła się, ale zanim pojawił się ogień, kierowcy pobliskich samochodów podeszli do cysterny, by wydobyć paliwo z jej zbiorników. - Podeszli, aby zatankować, nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa - powiedział agencji Reutera informator ze służb ratunkowych. Zachowanie kierowców zwiększyło liczbę ofiar.

Czytaj więcej

Wypadek na lotnisku w Miami. Pożar samolotu ze 126 osobami na pokładzie

Jak podają agencje, w wyniku pożaru spaliła się cysterna oraz kilka samochodów. Według najnowszych doniesień, zginęło 9 osób, a 76 zostało rannych. Kilkanaście osób poszkodowanych w najpoważniejszym stanie przetransportowano do szpitali w Trypolisie i Bengazi.

Nie jest jak dotąd jasne, z jakich powodów cysterna przewróciła się ani jak doszło do eksplozji. Powołany przez parlament premier Fathi Bashagha przekazał, że polecił wszcząć dochodzenie w sprawie katastrofy.