Reklama

Szef Deutsche Banku rekordzistą w gaży

Przewodniczący rady nadzorczej Deutsche Banku, Paul Achleitner, który kierował planami (nieudanej w końcu) fuzji z Commerzbankiem, otrzymał w 2018 r. największą gażę wśród szefów najważniejszych spółek giełdowych w Niemczech.

Publikacja: 29.04.2019 14:07

Szef Deutsche Banku rekordzistą w gaży

Foto: Bloomberg

Firma doradcza hkp podała, że wypłacono mu 858 tys. euro, o 7 proc. więcej niż rok wcześniej, podczas gdy średnie dochody jego odpowiedników wyniosły 424 tys. euro. Wielkością dochodów prześcignął szefa grupy ochrony zdrowia Fresenius, Gerda Kricka i Norberta Reithofera z BMW, którzy zarobili po 640 tys. euro oraz przewodniczącego rady nadzorczej Volskwagena, Hansa Dietere Pötscha z apanażami 584 tys. euro.

Achleitner kieruje radą w Deutsche Banku od 2012 r. i od tamtej pory akcje banku straciły ponad 70 proc.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Wynagrodzenia
Na miesięczne pobory szefa Gazpromu robotnik pracuje 330 lat. To ma się zmienić
Wynagrodzenia
Przeciętne wynagrodzenie urosło w drugim kwartale najmniej od ponad czterech lat
Wynagrodzenia
W Polsce zarobki są mocno zróżnicowane. Przepaść między górnictwem a usługami
Wynagrodzenia
Polska płaca minimalna goni unijną czołówkę
Wynagrodzenia
Firmy podwyższają wymagania, lecz są gotowe na kompromis
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama