Kilka miesięcy temu opublikowaliśmy obszerną tabelę z najciekawszymi stanowiskami GIODO w sprawie ochrony danych osobowych pracowników („Ściągawka: jakich informacji można żądać od pracownika albo o nim”, „PiP” z 8 marca 2011).
Z kolei w ostatnim dniu maja zaprezentowaliśmy interpretacje MPiPS i GIP w sprawach urlopów pracowniczych („Jak bez stresu zapewnić pracownikom wakacje”, „PiP” z 31 maja 2011).
Dziś kolej na zagadnienia związane z czasem pracy. Tych wydanych na prośbę „Rzeczpospolitej” uzbierało się dość dużo. Wszystkie można zaleźć w Internecie na stronie Wyjaśnienia urzędów » Praca » Czas pracy
Dziś prezentujemy najbardziej aktualne i najciekawsze patrz - Najciekawsze interpretacje Głównego Inspektoratu Pracy w sprawach dotyczących czasu pracy opublikowanych w „Rzeczpospolitej". Niestety, wszystko wskazuje na to, że innych problemów, nurtujących nas i naszych czytelników, inspekcja już nie wyjaśni.
Powód? Nie jest zobowiązana do interpretacji przepisów. W najnowszym przesłanym 8 czerwca 2011 do redakcji stanowisku czytamy: „(…) stosownie do art. 11 ust. 1 ustawy Prawo prasowe granice uprawnień dziennikarza do uzyskiwania informacji wyznacza przepis art. 4 tej ustawy, nakładający na adresata jedynie obowiązek udzielania prasie informacji o działalności danej jednostki.