W I turze - jak wynika z sondażu - Andrzej Duda może liczyć na 41,90 proc. głosów. Drugie miejsce zajęłaby Małgorzata Kidawa-Błońska z poparciem 22,20 proc. głosów. Kosiniak-Kamysz, kandydat PSL, byłby trzeci - zagłosowałoby na niego 10,40 proc. wyborców.

Na czwartym miejscu znalazł się Robert Biedroń z poparciem 8,20 proc. wyborców. Czwarty byłby Szymon Hołownia, na którego chce głosować 7,40 proc. ankietowanych. Piąty jest Krzysztof Bosak z poparciem 4,10 proc.

W II turze, w której prezydent Duda zmierzyłby się z Małgorzatą Kidawą-Błońską, obecny prezydent wygrałby - wynika z sondażu. Andrzej Duda mógłby w takim starciu liczyć na 49,6 proc. głosów, Kidawa-Błońska - na 41,6 proc.

Gdyby jednak rywalem prezydenta w II turze byłby Władysław Kosiniak-Kamysz, wówczas to on wygrałby takie starcie - wskazuje sondaż. Lider PSL uzyskałby 45,90 proc. głosów a obecny prezydent - 43,90 proc.

Z sondażu wynika też, że udział w wyborach deklaruje 56 proc. badanych. 40 proc. mówi, że nie zamierza brać udziału w wyborach.

I tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja.