- Lider sondaży pewnie kroczy w kampanii wyborczej, a nasi oponenci mają wyraźne kłopoty. Ich kłopoty nie wynikają tylko z nie najlepiej trafionej kandydatury, ale też z fatalnie działającego sztabu wyborczego, w którym pan eurodeputowany (Bartosz) Arłukowicz poza agresją i wyraźną prezentacją nienawiści do PiS-u, nic nie pokazywał – stwierdził senator PiS-u i były wicemarszałek Senatu.

Karczewski odniósł się również do polityków, którzy - według spekulacji - mogą zostać kandydatami KO na prezydenta. - Na pewno jeśli nowym kandydatem PO zostanie Rafał Trzaskowski, to będziemy mogli zaobserwować wyraźny skręt w lewo, a to nie służy Platformie. Gdy Ewa Kopacz objęła szefostwo w PO, również można było zaobserwować wyraźny skręt w lewo, który zaszkodził Platformie, więc myślę, że jeśli wybrany byłby Rafał Trzaskowski, to taką decyzję przyjęlibyśmy z ulgą – ocenił Stanisław Karczewski.

Zdaniem polityka PiS-u należy jak najszybciej przeprowadzić wybory, by zakończyć ostry spór polityczny, który rozgrywa się wokół wyborów prezydenckich. - Mamy już czwartą kampanię wyborczą i dobrze byłoby, żebyśmy mieli oddech od ostrego politycznego sporu i przystąpili w większej zgodzie do walczenia z problemami, które mamy. Problemy, takie jak kryzys zdrowotny i ekonomiczny, to tutaj powinniśmy zewrzeć szyki i to dla nas polityków powinno być najważniejsze – mówił senator.