Czy Malezja wznowi poszukiwania boeinga MH370?

Władze Malezji poinformowały w poniedziałek, że nie podjęły jeszcze decyzji ws. wznowienia poszukiwań samolotu linii lotniczych Malaysia Airlines, który zaginął blisko sześć lat temu. Na pokładzie samolotu oznaczonego jako MH370 znajdowało się 239 osób, których los do dziś jest nieznany.

Aktualizacja: 10.02.2020 10:37 Publikacja: 10.02.2020 10:25

Czy Malezja wznowi poszukiwania boeinga MH370?

Foto: Laurent ERRERA from L'Union, France [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

arb

Ministerstwo transportu, komentując doniesienia dotyczące możliwego wznowienia poszukiwań poinformowało, że nie weszło w posiadanie "żadnych nowych, wiarygodnych dowodów, które skłaniałyby je do wznowienia poszukiwań".

"Jednakże ministerstwo przyjrzy się każdemu nowemu dowodowi w tej sprawie, który oficjalnie otrzyma" - głosi komunikat resortu transportu.

W niedzielę koncern medialny News Corp Australia podał, że poszukiwania boeinga MH370 mogą mogą zostać wznowione w tym roku, w oparciu o nowe dowody, które miały wskazywać, iż samolot mógł spaść do wody w części Oceanu Indyjskiego sąsiadującej z częścią, w której prowadzono ostatnio poszukiwania.

Według informacji News Corp firma Ocean Infinity z USA miała dyskutować z malezyjskim rządem na temat wznowienia poszukiwań.

Zagadka lotu MH370 to jedna z największych zagadek w historii lotnictwa. Samolot zniknął z radarów w czasie lotu z Kuala Lumpur do Pekinu 8 marca 2014 roku.

Malezja, Chiny i Australia po dwóch latach poszukiwań, na które przeznaczono 130 mln dolarów, w 2017 roku przerwały akcję poszukiwawczą prowadzoną w rejonie południowego Oceanu Indyjskiego.

Druga, trzymiesięczna akcja poszukiwawcza była prowadzona przez Ocean Infinity i zakończyła się w maju 2018 roku.

Wydarzenia
RZECZo...: powiedzieli nam
Materiał Promocyjny
Garden Point – Twój klucz do wymarzonego ogrodu
Wydarzenia
Czy Unia Europejska jest gotowa na prezydenturę Trumpa?
Wydarzenia
Bezczeszczono zwłoki w lasach katyńskich
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Materiał Promocyjny
GoWork.pl - praca to nie wszystko, co ma nam do zaoferowania!
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne