Joanna Mucha mówiła w Radiu Plus czym różni się z Polska 2050 od Platformy Obywatelskiej. - Różni się tym, że mam wrażenie, że coraz mniejsze przekonanie mają Polacy, że w Platformie coś stoi za hasłami - powiedziała. - Tutaj ruch społeczny wobec Hołowni został stworzony z osób, które pracują z bezdomnymi, wykluczonymi, zajmują się street workingiem - zaznaczyła.

Posłanka została zapytana również, czy jej zdaniem PO nie umie wygrywać bez Donalda Tuska oraz czy Szymon Hołownia jest „nowym Tuskiem, który odbierze PiS-owi władzę”. - Nie jest nowym Donaldem Tuskiem, jest Szymonem Hołownią. Jest po prostu osobą, która stworzyła własny ruch na bazie wyborów prezydenckich. Jest człowiekiem niezwykle dobrze wykształconym - podkreśliła Mucha. - W trakcie kampanii nie brał haseł, które powtarzał, on naprawdę próbował zrozumieć o co w nich chodzi - dodała.

20 stycznia Joanna Mucha poinformowała, że dołączyła do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. - Nadszedł taki moment, w którym zorientowałam się, że ja i PO jesteśmy w innym miejscu - tłumaczyła swoją decyzję posłanka.