fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ruch Polska 2050

Joanna Mucha opuszcza PO. Dołączy do Szymona Hołowni

Joanna Mucha
Joanna Mucha
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Do ruchu Polska 2050 dołączyła posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Mucha. - Nadszedł taki moment, w którym zorientowałam się, że ja i PO jesteśmy w innym miejscu - tłumaczy swoją decyzję posłanka.

W poniedziałek lider Polski 2050, Szymon Hołownia powiedział, że niedługo utworzy koło parlamentarne. - Jestem spokojny o to, że niebawem będziemy mogli cieszyć się taką instytucjonalną obecnością poprzez koło parlamentarne. Nie wiem jak szybko uda nam się zbudować koła poselskie i senatorskie osobno, ale nie mamy też jakichś wilczych apetytów - mówił w rozmowie z Polskim Radiem.

- Nam chodzi głównie o to żeby dobrze zbudować się w przyszłych wyborach a w tych wyborach zdobyć przynajmniej minimalną „pływalność w politycznym basenie” poprzez trzy byty takie jak koło poselskie, senatorskie i parlamentarne, które będą sprawnie działać - zapowiadał.

W środę do Polski 2050 dołączyła Joanna Mucha. Posłanka PO powiedziała, że kilka lat temu partia wpadła w pułapkę "totalnej opozycji".

Joanna Mucha jest parlamentarzystką od 2007 roku. W latach 2011-2013 roku była ministrem sportu i turystyk i w rządzie Donalda Tuska. 

W ubiegłym roku Mucha zapowiadała start w wyborach na przewodniczącą Platformy Obywatelskiej. Swoją decyzję zmieniła kilka dni później. - W moim przekonaniu dominującą emocją wśród ludzi Platformy i naszych wyborców jest potrzeba zmiany. I poczucie, że bez zmiany przewodniczącego Platforma Obywatelska nie ruszy do przodu - tłumaczyła.

W poniedziałek, zgodnie z zapowiedziami mediów, niezależny senator Jacek Bury dołączył do Ruchu Polska 2050. Uzasadniając swoje przejście Bury mówił, że nawiązuje współpracę z ugrupowaniem Szymona Hołowni, ale na razie postanowił pozostać senatorem niezależnym.

Pierwszą posłanką, która została współpracownicą ugrupowania Szymona Hołowni, jest Hanna Gill-Piątek, była parlamentarzystka Lewicy z Wiosny Roberta Biedronia. Opuściła swoje macierzyste ugrupowanie we wrześniu ubiegłego roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA