– Zapowiadaliśmy, że pod koniec maja kampania wyborcza Jarosława Kaczyńskiego ruszy na dobre. Planujemy codziennie mocny akcent z udziałem naszego kandydata – mówi „Rz” członek sztabu.

Prezes PiS w Hotelu Europejskim w Warszawie zainaugurował wczoraj działalność Centrum Informacyjnego „Europejski” (jako pierwsza informowała o tym „Rz”).

– Chcemy, by ta kampania była rozmową o Polsce, a nie rozmową o wojnach i kapitulacjach, o wycofywaniu się; żeby ten język, niestety ciągle używany, ostatecznie z polskiej polityki znikł – mówił lider PiS.              

Podkreślił, że Centrum Informacyjne ma być jednym ze sposobów na aktywizację Polaków, a w społeczeństwie aktywnym więcej problemów może zostać rozwiązanych przez samych obywateli.

W Centrum do połowy czerwca mają się bowiem odbywać otwarte dla wszystkich debaty ekspertów dotyczące m.in. gospodarki, edukacji, spraw społecznych.

Pierwsza, na temat wyzwań dla Polski i Europy do 2020 r., z udziałem Jarosława Kaczyńskiego i prof. Jadwigi Staniszkis, ma się odbyć dziś po południu. Ostatnią, poświęconą kwestiom obronności poprowadzi gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych.

– W odróżnieniu od kandydata PO Bronisława Komorowskiego, który prowadzi kampanię osobowościową „dobrego ojca narodu”, Kaczyński stara się udowodnić, że nie jest „plastikowy” i prowadzi realną politykę – ocenia dr Norbert Maliszewski, specjalista ds. marketingu politycznego. – Stąd propozycje debat o polskich problemach.

W swojej kampanii kandydat PiS stawia nie tylko na debaty. Jeszcze dziś spotka się z premierem Węgier Wiktorem Orbanem, liderem prawicowej partii Fidesz, która w kwietniu wygrała wybory parlamentarne.

– Spotkanie dotyczyć będzie współpracy obu krajów, ale także wspólnych działań na forum UE – mówi „Rzeczpospolitej” osoba ze sztabu wyborczego Kaczyńskiego.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już 28 września

Dowiedz się więcej

Jutro prezes PiS ma się spotkać z mieszkańcami Elbląga.

Jak dowiedziała się „Rz”, zaprezentuje wówczas założenia swojego programu dotyczące rozwoju regionalnego, ma mówić m.in. o problemach z wydawaniem unijnych funduszy.

Natomiast w sobotę – ustaliła „Rzeczpospolita” – wyemitowany zostanie pierwszy spot wyborczy Jarosława Kaczyńskiego. Za jego przygotowanie odpowiadał poseł PiS Tomasz Dudziński (prowadził kampanię medialną partii w wyborach w 2007 r. i 2009 r.).

Politycy nie chcą jednak oficjalnie zdradzać szczegółów. Jak twierdzą informatorzy „Rz”, inaczej niż w spocie Bronisława Komorowskiego nie będzie mowy o życiorysie kandydata na prezydenta, a klip ma nawiązywać do „narodowej solidarności” oraz „pozytywnie mobilizować wyborców”.

– Będzie bardzo symboliczny – mówi jedynie Adam Bielan, członek sztabu wyborczego.

[i]masz pytanie, wyślij e-mail do autora

[mail=w.wybranowski@rp.pl]w.wybranowski@rp.pl[/mail][/i]