- Dziękuję wszystkim moim rodakom za tą frekwencję, za udział w wyborach. Niezależnie od tego na którego z moich kontrkandydatów państwo głosowaliście - mówił prezydent. 

Czytaj także:

Wieczór wyborczy - relacja

- Dziękuję tym, którzy mi zaufali. Trudne decyzje, przecież było ich mnóstwo, trudne sprawy które załatwialiśmy. Wielkie oczekiwania. I po pięciu latach dużo więcej osób niż wówczas głosuje na mnie już w I turze wyborów. Dziękuję za to zaufanie - dodał prezydent Duda.

- Wygrywam tą I turę dzięki państwa głosom w sposób absolutnie zdecydowany. Ta przewaga jest potężna i w procentach, i prawdopodobnie również w liczbach - mówił prezydent.

- Gratuluję również wszystkim moim konkurentom, kontrkandydatom, w szczególności Rafałowi Trzaskowskiemu tego wyniku, który prowadzi go do II tury. Mamy różne wizje z Rafałem Trzaskowskim, z jego partią - tak samo jak mieliśmy w 2015 roku - podkreślił prezydent Duda.

- Ja wziąłem udział w debatach prezydenckich, telewizyjnych, chociaż moi poprzednicy nigdy nie brali udziału - mówił prezydent dodając, że zrobił to m.in. po to, aby pokazać, że szanuje wszystkich swoich konkurentów.

- Trzeba mieć odwagę i determinację, by startować w wyborach prezydenckich. Dziękuję moim konkurentom za to, że uczestniczyli w tej kampanii, że pokazali, że mamy dużą liczbę kandydatów na prezydenta, że te wybory są czymś ważnym - dodał.

- Dziękuję wszystkim którzy mnie poparli, ale dziękuję też wszystkim innym. Gratuluję moim konkurentom tych wyników i głosów, które otrzymali - mówił wymieniając następnie wszystkich swoich kontrkandydatów.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM