Müller, podobnie jak inni politycy Zjednoczonej Prawicy, podkreślał, że wynik, jaki uzyskał Andrzej Duda (43,5 pkt. proc.), jest najlepszym wynikiem w I turze od 20 lat, a wynik Rafała Trzaskowskiego (30,46 pkt. proc.) - najgorszym wśród polityków PO.

Rzecznik stwierdził, że Dudzie brakuje do wygranej w wyborach prezydenckich 6,5 pkt. proc. poparcia, zaś Trzaskowskiemu - 20.

- Wyborca, który głosował na Hołownię czy Bosaka musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy woli współpracę między rządem a prezydentem, czy nieustanne kłótnie - mówił rzecznik.

Stwierdził również, że program Andrzeja Dudy znany jest od dawna, podczas gdy "Rafał Trzaskowski często zmienia zdanie". - Ciężko ufać takiej osobie, za którą stoi cały aparat PO - ocenił rzecznik rządu.

Müller skomentował informacje, które napływały od wyborców z zagranicy. Ci z nich, którzy nie zarejestrowali się przed głosowaniem w I turze, a chcieli zagłosować korespondencyjnie, do wczoraj, 29 czerwca, do północy, mieli mieć możliwość zarejestrowania się na stronie ewybory.msz.gov.pl . O godz. 23 strona jednak nie działała.

Rzecznik rządu oświadczył, że poprosił MSZ o wyjaśnienie tej sprawy. - Z tego co wiem, były uruchomione alternatywne możliwości dopisania się do listy - mówił.