Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje od godziny 14.00 dnia 08.02.2021 roku do czasu odwołania - poinformowano w wydanym komunikacie. Obecnie stan alarmowy został przekroczony w Płocku na dwóch wodowskazach (Brama Przeciwpowodziowa Port Radziwie i Nabrzeże PKN), natomiast na pozostałych przekroczone są stany ostrzegawcze (stan na godz. 14.00).

- Liczymy się z ewakuacją części mieszkańców - powiedział w rozmowie z Radiem Dla Ciebie Bogusław Sitarski, szef miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. - Straż miejska informuje mieszkańców o tym, że przygotowujemy się do ewakuacji, gdyby poziom wody jeszcze zaczął się podnosić. Zabezpieczamy bazę noclegową - dodał.

Stacja dodała, że straż miejska jeszcze dziś ma dostarczyć mieszkańcom ulicy Gmury, najniżej położonej w Płocku, tysiąc worków do zabezpieczenia posesji przed wodą.

W związku z aktualną sytuacją na Wiśle w płockim Urzędzie Miasta odbyło się w poniedziałek posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem m.in. prezydenta miasta Andrzeja Nowakowskiego, służb mundurowych i przedstawicieli Wód Polskich.