- Prace jednego z najbardziej tajemniczych artystów na świecie budzą wielkie zainteresowanie Bilety sprzedają się w szybkim tempie, więc nie zwlekajcie z rezerwacją terminu – informuje w mediach społecznościowcyh Centrum Praskie Koneser

Banksy jest uważany za jednego z najcenniejszych współczesnych artystów. To prawdopodobnie najsłynniejszy i zarazem najbardziej tajemniczy artysta graffiti na świecie.

Około 40-letni Brytyjczyk z powodzeniem utrzymuje swoją tożsamość w tajemnicy, ale jego prace podbijają nie tylko ulice, ale także domy aukcyjne na całym świecie.

Wystawa „The Art of Banksy" w Centrum Praskie Konser prezentuje ponad 100 prac artysty - naniesionych na różnego rodzaju materiałach, w formie zdjęć, rzeźb i wielu innych.

Niektóre jego prace są tworzone z wykorzystaniem jego własnej techniki – szablonów stworzonych specjalnie z myślą o tej wystawie. Film dokumentalny daje wgląd w jego życie i pracę, a wszystko to w wyjątkowej scenografii.

Część wystawionych w Koneserze prac to oryginalne eksponaty, ale też zdjęcia, rzeźby i wiele innych.

Wystawa opuściła w 2016 roku Instabuł i od tego czasu gościła w Amsterdamie, Paryżu, Berlinie, Rijadzie, Melbourne, Antwerpii, Bukareszcie, Cluj, Budapeszcie, Wiedniu i w końcu dotarła do Warszawy. To pierwsza wystawa prac artysty w Polsce.

Jak podają organizatorzy wystawy swoimi krytycznymi, często politycznymi działaniami Banksy napisał nieco inną historię sztuki. Niepokojące tematy są malowane na ścianach poetycko i humorystycznie.

Samoniszczący się obraz jednego z jego najbardziej znanych dzieł „Girl and Balloon" był spektakularny i wzbudził duże zainteresowanie na całym świecie.

Autopromocja
CFO Strategy & Innovation Summit 2021

To już IV edycja kongresu dla liderów świata finansów

WEŹ UDZIAŁ

Po aukcji obraz uległ zniszczeniu na miejscu, dolną część przeciągnięto przez niszczarkę i pocięto na paski. Niedługo wcześniej został zlicytowany za ponad milion euro.

Na spektakularnej aukcji w Sotheby's w 2019 roku cena obrazu Banksy'ego „Developed Parliament" osiągnęła rekordową sumę 11 milionów euro.

Od 12 lutego można podziwiać prace Banksy'ego w Centrum Praskie Koneser w Warszawie. Wystawę „The Art of Banksy" będzie można oglądać do 11 kwietnia.

Na zwiedzanie do 15 marca bilety zostały już sprzedane. Są dostępne na terminy późniejsze. Za bilety trzeba zapłacić od 25 zł za wstęp dla dzieci do 110 zł za karnet rodzinny (2+2).