Informację o śmierci artysty opublikował jego menedżer i przyjaciel Andrzej Kosmala, potwierdziła małżonka Krzysztofa Krawczyka.
23 marca piosenkarz trafił do szpitala, był zakażony koronawirusem.
W sobotę opuścił placówkę, czuł się lepiej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to nie koronawirus był przyczyną śmierci.
Krzysztof Krawczyk ma na koncie kilkadziesiąt przebojów, zarówno z zespołem trubadurzy, z którym zaczynał karierę, jak i później podczas kariery solowej.
Z Trubadurami wylansował takie przeboje jak "Znamy się tylko z widzenia" czy "Przyjedź mamo na przysięgę".
Gdy po 10 latach rozstał się z zespołem, cała Polska śpiewała jego "Parostatek", "Pamiętam ciebie z tamtych lat", "Jak minął dzień" czy "Rysunek na szkle".
W późnych latach 70. Krawczyk wyemigrował do USA, gdzie występował w klubach m.in. W Chicago, Los Angeles i Indianapolis. Wrócił w 1985 roku.
Krzysztof Krawczyk długo należał do najczęściej występujących polskich piosenkarzy. Koncertował w wielu miastach w Polsce, ale także poza jej granicami, m.in. w Niemczech, w USA ponownie w latach 90., czy w Skandynawii.
W swoim repertuarze Krawczyk miał również piosenki Elvisa Presleya, Stevie'ego Wondera i Prince'a.
Krawczyk stworzył niezapomniane duety, m.in. z Muńskiem Staszczykiem w piosence "Lekarze dusz", z Edytą Bartosiewicz w piosence "Trudno tak (razem być nam ze sobą)" czy z Goranem Bregoviciem, z którym nagrał płytę "Daj mi drugie życie" i piosenkę "Mój przyjacielu".
Krzysztof Krawczyk, Edyta Bartosiewicz, "Trudno tak (razem być nam ze sobą)"
W 1979 roku Krawczyk otrzymał odznakę „Zasłużony Działacz Kultury”, w 2004 wraz z pozostałymi członkami zespołu Trubadurzy został odznaczony przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Złotym Krzyżem Zasługi, w kwietniu 2011 artyści otrzymali Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
26 września 2017 Krzysztof Krawczyk razem z Trubadurami został uhonorowany Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.