Jarosław Kaczyński ma rozpocząć kampanię wyborczą na pl. Teatralnym w Warszawie. Poinformował o tym rzecznik partii Adam Bielan. – Od początku mówiliśmy, że start kampanii nastąpi w drugiej połowie maja – zaznaczył w Radiu Zet.

Już wcześniej pojawiały się informacje, że 22 maja Jarosław Kaczyński po raz pierwszy od katastrofy smoleńskiej i śmierci swojego brata wystąpi publicznie. Miało się to stać na konwencji wyborczej PiS w Łodzi. – Jarosława Kaczyńskiego nie będzie w Łodzi – prostuje Bielan. Podkreśla, że z różnych względów sztabowi zależało, by kampanię zacząć w stolicy.

– Na pewno można się spodziewać bardzo ważnego wystąpienia prezesa – zapewnia Paweł Poncyljusz, rzecznik sztabu Kaczyńskiego.

Żadnych szczegółów zdradzić jednak nie chce. – Jest na to jeszcze za wcześnie – ucina.

W ubiegłym tygodniu rzecznik Klubu PiS Mariusz Błaszczak informował, że niebawem kandydat tej partii na prezydenta przedstawi swój program wyborczy.

„Rzeczpospolita” informowała w weekendowym wydaniu, że będzie on kompilacją programu Grażyny Gęsickiej 4x4 i założeń dokumentów programowych przyjętych na konwencjach w Krakowie i Poznaniu.

Jak pisaliśmy, program ma położyć nacisk na kwestie socjalne, m.in. wsparcie rodzin wielodzietnych. Ma się w nim znaleźć również postulat podjęcia działań upraszczających działalność gospodarczą. O takie rozwiązania apelowali przedsiębiorcy.

Zdaniem dr. Bartłomieja Biskupa, politologa z Uniwersytetu Warszawskiego, 22 maja kampania PiS wejdzie po prostu w kolejną fazę.

– Trudno mówić, że dopiero ruszy, bo przecież już trwa – zwraca uwagę Biskup. Politolog nie spodziewa się, by w zapowiadanym wówczas wystąpieniu Jarosław Kaczyński zmienił ton, jaki prezentuje w ostatnich tygodniach.

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

– Pytanie, jak rozłoży poszczególne akcenty i czy w jego przemówieniu pojawią się jakieś nowe elementy – dodaje. Podkreśla również, że już samo pierwsze publiczne wystąpienie, które jest tak oczekiwane, będzie ważnym wydarzeniem medialnym.

[i]Masz pytanie, wyślij e-mail do autora [mail=k.manys@rp.pl]k.manys@rp.pl[/mail][/i]