- Aerofłot wypłacił dotychczas 45 milionów rubli: 15 milionów rubli krewnym trzech ofiar, czyli pięć milionów rubli (dla każdej rodziny - red.), jak zaplanowaliśmy wcześniej, dwa miliony rubli dla każdej z czterech hospitalizowanych osób, jeden milion rubli każdemu z 22 pasażerów, którzy nie potrzebowali hospitalizacji - mówił w środę minister.

- Teraz czekamy na płatności Aerofłotu w wysokości kolejnych 17,5 miliona rubli. Proces jest w toku, prace są w toku - powiedział Ditrikh, który przewodniczy komisji rządowej badającej katastrofę.

- Firmy ubezpieczeniowe Alfa Insurance i Sogaz wypłaciły dotychczas 23,633 mln rubli (około 365 tys. dolarów - dodał, zaznaczając, że ubezpieczyciele planują kontynuować wypłaty odszkodowań w najbliższych dniach.

Własne odszkodowania planują też wypłacać władze regionalne.

Samolot pasażerski Aerofłotu Suchoj Superjet 100 (SSJ-100) wystartował 5 maja z Moskwy do Murmańska, ale musiał wrócić na lotnisko Szeremietiewo i awaryjnie lądował. Gdy maszyna wylądowała, stanęła w ogniu. Na pokładzie było 73 pasażerów i pięciu członków załogi. Zginęło 41 osób, a kolejnych 10 odniosło obrażenia.