Wśród ofiar tlenku węgla znaleźli się 67-letnia kobieta, mężczyźni w wieku 69 i 46 lat z Ciechanowa oraz 67-latek z Bydgoszczy.

Do ostatniej tragedii doszło w Ciechanowie. Strażacy znaleźli w mieszkaniu ciała trzech osób - jednej kobiety i dwóch mężczyzn. Według ustaleń, przyczyną śmierci było wysokie stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu. W województwie kujawsko-pomorskim doszło do podobnej sytuacji. 67-letni mężczyzna odnaleziony został na terenie działek rekreacyjnych w Bydgoszczy. Pomimo reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować.

W tegorocznym sezonie grzewczym Straż Pożarna odnotowała aż 1722 wydarzenia, w których czad okazał się zabójczy, w tym 805 osób, które odczuło dolegliwości po zatruciu się tlenkiem węgla. Strażacy podkreślają, że do tego typu sytuacji dochodzi najczęściej zimą, gdy uszczelniamy swoje domy i mieszkania, jednocześnie je ogrzewając. Straż Pożarna zwraca uwagę na to, że to właśnie sprawna wentylacja i swobodny przepływ powietrza mogą uchronić przed niebezpieczeństwem.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych apeluje o ostrożność podczas używania urządzeń gazowych oraz grzewczych. Od kilku lat prowadzona jest akcja „Nie dla Czadu", która uświadomić ma zagrożenia związane z tego typu zatruciami.