Andrzej Duda został zaprzysiężony na prezydenta 6 sierpnia 2015 roku. W II turze wyborów prezydenckich wygrał z ówczesnym prezydentem, Bronisławem Komorowskim, uzyskując 51,55 proc. oddanych w wyborach głosów. Kolejne wybory prezydenckie odbędą się w maju 2020 roku. Andrzej Duda nie zadeklarował jeszcze oficjalnie, że będzie ubiegać się o reelekcję, ale zasygnalizował już, że "jest za młody, by wybierać się na emeryturę".

W badaniach zaufania do polityków przeprowadzanych przez CBOS Andrzej Duda regularnie zajmuje pierwsze miejsce, jako polityk cieszący się największym zaufaniem. Z sondażu przeprowadzonego na początku października wynika, że prezydenta Dudę zaufaniem darzy 65 proc. ankietowanych.

W sondażu SW Research dla rp.pl zapytaliśmy respondentów "jak oceniają prezydenturę Andrzeja Dudy". Pozytywne zdanie na jej temat wyraziło 42,2 proc. respondentów, a negatywne - 34,9 proc. Zdania w tej kwestii nie miało 22,9 proc. ankietowanych.

- Kadencję prezydenta częściej pozytywnie oceniają mężczyźni (46%) niż kobiety (40%) oraz osoby w wieku od 25 do 34 lat (blisko połowa z nich), niż pozostali. Prezydenturę dobrze ocenia częściej niż co druga osoba z wykształceniem podstawowym oraz zasadniczym zawodowym. Odsetek osób korzystnie oceniających prezydenturę maleje wraz ze wzrostem dochodów (47% pośród osób zarabiających do 1000 zł, 36% wśród zarabiających powyżej 5000 zł). Częściej niż pozostali pozytywną opinię o prezydenturze wyrażają mieszkańcy wsi (prawie co drugi z nich) - komentuje wyniki sondażu Piotr Zimolzak z SW Research.