Aktualizacja: 13.12.2024 16:05 Publikacja: 23.11.2021 15:00
Można policzyć, że na inwestycje w infrastrukturę, przedsiębiorczość, energetykę, ochronę środowiska, cyfryzacje i sprawy społeczne otrzymamy 66,8 mld euro. Fundusze zapewnią regionom najpotężniejsze narzędzie do budowania zrównoważonej infrastruktury, która ma przyczynić się do osiągnięcia neutralności klimatycznej i zwalczania nierówności społeczno-ekonomicznych. Środki te, zwłaszcza po pandemii, są ważnym narzędziem do odbudowy i umocnienia gospodarki. W jaki sposób można byłoby najbardziej efektywnie wykorzystać te środki? Które kierunki odbudowy gospodarki po pandemii muszą być priorytetowe? Jak zapobiec marnotrawieniu pieniędzy publicznych?
Różnorodność, równość i inkluzja (DEI) to kluczowe elementy, które determinują rozwój i sukces nowoczesnych organizacji. Pomimo deklaratywnych działań i polityk, wciąż istnieją poważne wyzwania związane z ich implementacją, szczególnie w obszarach prawnych, instytucjonalnych oraz świadomości społecznej i biznesowej. Inkluzywność i równość w pracy to warunek niezbędny do pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego oraz eliminacji barier ograniczających rozwój społeczny i zawodowy różnych grup.
Raport Mario Draghi’ego podkreśla pilną potrzebę przyspieszenia działań Unii Europejskiej w obliczu globalnych wyzwań gospodarczych, ale wymaga to realistycznego podejścia, skoordynowanych działań państw członkowskich oraz uwzględnienia specyfiki nowej Europy, co stanowi kluczowe wyzwanie dla polskiej prezydencji. Przed nami historyczny moment, który może wpłynąć na kierunek polityki unijnej, szczególnie w zakresie Europejskiego Zielonego Ładu oraz konkurencyjności Europy na globalnej arenie.
Bezpieczeństwo lekowe, definiowane jako zdolność do samowystarczalności w zakresie produkcji leków i substancji czynnych (API), stanowi fundament zdrowotnej i ekonomicznej stabilności Europy. Zdaniem uczestników panelu dyskusyjnego „Bezpieczeństwo lekowe jako filar gwarantujący stabilność europejskiej gospodarki”, strategiczna niezależność wymaga nie tylko relokacji produkcji do Europy, ale także wsparcia rozwoju lokalnego przemysłu farmaceutycznego oraz stworzenia europejskiej listy leków krytycznych.
W sesji otwierającej scenę ESG, na którą składało się wystąpienie na temat atestacji, panel dyskusyjny „CSRD, CSDDD, Atestacja. Na jakim etapie jesteśmy?” oraz case study Grupy ERBUD, omówiliśmy najważniejsze wyzwania, które czekają przedsiębiorstwa raportujące zgodnie z nowymi wymogami.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Łańcuchy wartości to jedno z największych wyzwań w raportowaniu zrównoważonego rozwoju. Zebranie danych od setek, a często tysięcy kontrahentów wiąże się z ogromnym nakładem pracy i wydatkami. Dlatego firmy szukają rozwiązań, które pomogą im usprawnić ten proces. Na rynku pojawiają się rozwiązania wspierające raportowanie.
Tarcza Wschód jest doskonałą okazją do tego, aby wmontować w jej działanie system zabezpieczenia medycznego państwa – ocenia generał Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego – PIB.
Potrzebne są wspólne działania wszystkich interesariuszy związanych z internetem i wychowywaniem dzieci.
Digitalizacja już teraz pomaga skrócić czas potrzebny na udzielenie pomocy pacjentom. Pomaga też monitorować stan pacjenta w szpitalu – mówi Jens Jakob Gustmann, lider regionu Europy Środkowej i Wschodniej w firmie Philips.
Potrzebujemy w UE regulacji bardziej nastawionych na innowacje i współpracę – mówi Stephan Schraff, Head Public Affairs EU, Bayer.
O kosztach zielonej transformacji, ale także o tym, ile faktycznie kosztowałoby jej zaniechanie w Polsce, o potrzebach energetycznych miast i ich sposobach oszczędzania energii rozmawiano podczas spotkania „Świat nie może czekać. Jak możemy wspólnie przyspieszyć ekologiczną transformację?” na Forum Ekonomicznym w Karpaczu.
The discussion ‘The World Cannot Afford to Wait: How Can We Accelerate the Green Transition Together?’ at the Economic Forum in Karpacz, addressed the costs of the green transition in Poland, as well as the potential price of abandoning it. The participants also explored the energy demands of cities and strategies for improving energy efficiency.
Nie narzekamy na brak leków czy dostępu do innych metod leczenia, np. chirurgii czy radioterapii. Problem tkwi w niedostatecznej sprawności systemu – mówią prof. Jacek Jassem z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prezes Polskiej Ligi Walki z Rakiem, i Thomas Hofmarcher, dyrektor naukowy Szwedzkiego Instytutu Ekonomiki Zdrowia (IHE).
We are not facing issues with the availability of drugs or access to treatments like surgery or radiotherapy. The real problem is the insufficient efficiency of the system, say Prof. Jacek Jassem from the Medical University of Gdańsk, President of the Polish League Against Cancer, and Thomas Hofmarcher, Scientific Director of the Swedish Institute of Health Economics (IHE).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas