Aktualizacja: 28.02.2016 21:00 Publikacja: 28.02.2016 21:00
Foto: Jan Michniewski, materiały prasowe
Foto: Jan Michniewski, materiały prasowe
Foto: Jan Michniewski, materiały prasowe
Dr Jacek Adamski, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan: - Biznes wie, jakie bariery stoją na drodze ku innowacyjnej gospodarce. Dysponuje też wieloma gotowymi rozwiązaniami. Rząd z nami rozmawia. Chcemy jednak poznać i współtworzyć nowe ramy innowacyjności.
Foto: Fotorzepa
prof. Piotr Płoszajski, kierownik Katedry Teorii Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej: - Zmiany legislacyjne powinny umożliwić naukowcom zakładanie spółek z macierzystą uczelnią, tak aby nie musieli oni opuszczać murów uczelni wraz z rozpoczęciem biznesu.
Foto: Fotorzepa
Dr Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego: - Dojdzie do zmiany systemu edukacji wyższej. Już od września chcemy wprowadzić stopnie naukowe za wdrożenia. Realizując wdrożenie, będzie można się doktoryzować i habilitować.
Foto: Fotorzepa
Wojciech Przybylski, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego: - Felerem polskiej polityki wspierania innowacji jest to, że podlega ona różnym modom. Tymczasem takim instytucjom jak parki technologiczne potrzeba przede wszystkim czasu i stabilności rozwiązań.
Foto: materiały prasowe
Jakub Moskal, dyrektor Departamentu Projektów Własnych w Agencji Rozwoju Przemysłu: - Właściciel spółek Skarbu Państwa mógłby zachęcić je do podjęcia większej dozy ryzyka przy realizacji innowacyjnych projektów. Nie są to też przedsięwzięcia krótkoterminowe.
Foto: Fotorzepa
Foto: Jan Michniewski, materiały prasowe
Jak dowiedzieli się słuchacze debaty pt. „Innowacje w biznesie – projektowany rozwój czy poligon doświadczalny?", która odbyła się w Krakowie w ramach cyklu Ogólnopolskie Forum Innowacyjności, rząd już w tym tygodniu ma przedstawić tzw. małą ustawę o innowacyjności. Uczestniczący w dyskusji dr Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, przedstawił filozofię działania rządu na polu innowacji. Jak tłumaczył, zarówno sama Rada Ministrów, jak i podległe jej agencje mają już wystarczające doświadczenie we wspieraniu innowacji i nadszedł czas na wdrożenie strategii dotyczącej innowacyjności, a także koordynację jej realizacji.
1200 panelistów, ponad 200 sesji i rekordowe zainteresowanie ze strony uczestników – tak zapowiada się XVII edyc...
Przywództwo w dobie sztucznej inteligencji, strategie oparte na danych i budowanie zespołów przyszłości – to gor...
W dniach 8-9 kwietnia br. w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbyła się XIII edycja Kongresu HR Spółek Giełdowych...
Eksperci i przedstawiciele branży gazowej będą rozmawiać dziś o transformacji sektora w kontekście strategicznyc...
Jaki jest potencjał, tempo i bariery przyrostu miksu odnawialnego? Będą o tym debatować uczestnicy XVII Europejs...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas