Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 28.02.2016 21:00 Publikacja: 28.02.2016 21:00
Foto: Jan Michniewski, materiały prasowe
Foto: Jan Michniewski, materiały prasowe
Foto: Jan Michniewski, materiały prasowe
Dr Jacek Adamski, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan: - Biznes wie, jakie bariery stoją na drodze ku innowacyjnej gospodarce. Dysponuje też wieloma gotowymi rozwiązaniami. Rząd z nami rozmawia. Chcemy jednak poznać i współtworzyć nowe ramy innowacyjności.
Foto: Fotorzepa
prof. Piotr Płoszajski, kierownik Katedry Teorii Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej: - Zmiany legislacyjne powinny umożliwić naukowcom zakładanie spółek z macierzystą uczelnią, tak aby nie musieli oni opuszczać murów uczelni wraz z rozpoczęciem biznesu.
Foto: Fotorzepa
Dr Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego: - Dojdzie do zmiany systemu edukacji wyższej. Już od września chcemy wprowadzić stopnie naukowe za wdrożenia. Realizując wdrożenie, będzie można się doktoryzować i habilitować.
Foto: Fotorzepa
Wojciech Przybylski, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego: - Felerem polskiej polityki wspierania innowacji jest to, że podlega ona różnym modom. Tymczasem takim instytucjom jak parki technologiczne potrzeba przede wszystkim czasu i stabilności rozwiązań.
Foto: materiały prasowe
Jakub Moskal, dyrektor Departamentu Projektów Własnych w Agencji Rozwoju Przemysłu: - Właściciel spółek Skarbu Państwa mógłby zachęcić je do podjęcia większej dozy ryzyka przy realizacji innowacyjnych projektów. Nie są to też przedsięwzięcia krótkoterminowe.
Foto: Fotorzepa
Foto: Jan Michniewski, materiały prasowe
Jak dowiedzieli się słuchacze debaty pt. „Innowacje w biznesie – projektowany rozwój czy poligon doświadczalny?", która odbyła się w Krakowie w ramach cyklu Ogólnopolskie Forum Innowacyjności, rząd już w tym tygodniu ma przedstawić tzw. małą ustawę o innowacyjności. Uczestniczący w dyskusji dr Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, przedstawił filozofię działania rządu na polu innowacji. Jak tłumaczył, zarówno sama Rada Ministrów, jak i podległe jej agencje mają już wystarczające doświadczenie we wspieraniu innowacji i nadszedł czas na wdrożenie strategii dotyczącej innowacyjności, a także koordynację jej realizacji.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Kongres Nowej Mobilności, czyli największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie poświęcone zrównoważonemu tr...
Choć na świecie nie brakuje prestiżowych imprez dotyczących branży zbrojeniowej, to właśnie Kielce od lat pozost...
Wspólne europejskie zamówienia są nie tylko tańsze, ale także tworzą jednolite standardy technologiczne i intero...
Pilnie potrzebujemy stworzyć jednolity europejski rynek obrony. Wspólne zakupy obronne są nie tylko tańsze, ale...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
O roli aplikacji bankowych w dostępie do usług publicznych i znaczeniu sztucznej inteligencji w ochronie danych...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas