Kolejny spot PiS uderza w Donalda Tuska. "Dzieli, obraża, sieje nienawiść"

"Słyszeliście? Czy Tusk nazwał niemiecką okupację i zabory 'byciem pod wpływem kultury Zachodu'" - mówi w najnowszym spocie PiS premier Mateusz Morawiecki.

Publikacja: 27.09.2023 07:21

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Foto: Twitter

PiS od wielu dni codziennie emituje o 7 rano nowe spoty na swoim koncie w platformie X. W tym tygodniu wszystkie spoty wymierzone są w Donalda Tuska.

Jak PiS w spotach uderza w Donalda Tuska

W wyemitowanym w poniedziałek spocie logo PO zostało zmienione, tak aby przedstawiać kontury Polski oparte od wschodu na linii Wisły. "Jak powinno wyglądać logo partii Donalda Tuska po odkryciu planów Platformy Obywatelskiej?" - takie pytanie padło w spocie nawiązującym do odtajnionych przez Mariusza Błaszczaka planów obrony Polski zatwierdzonych w 2011 roku, które przewidywały, że obrona w przypadku ataku ze wschodu opierałaby się na linii Wisły.

Z kolei we wtorkowym spocie słyszeliśmy, że "Donald Tusk obraża Polaków. Okupację niemiecką nazywa kulturą Zachodu". Następnie w spocie można było usłyszeć wypowiedź Tuska ze spotkania z wyborcami. Przewodniczący PO mówił: "Pewne cechy, które są tak cenione na Pomorzu, w Wielkopolsce, przez to, że byliśmy bardziej pod wpływem kultury Zachodu".

Mateusz Morawiecki: Rząd Tuska bez skrupułów ustawił linię obrony Polski na Wiśle

Do tej samej wypowiedzi nawiązuje w środowym spocie Morawiecki. "Nie pierwszy raz Tusk obraża i dzieli Polaków. Na tych z Polski A i Polski B. Na tych lepszych i tych gorszych" - mówi premier.

- Według Tuska tylko ci głosujący na Platformę Obywatelską zasługują na rozwój i szacunek. To jest nieakceptowalne - kontynuuje Morawiecki.

Czytaj więcej

PiS zaczyna dzień od ataku na Donalda Tuska. Nowy spot

Następnie premier przekonuje, że rząd PiS "nie pyta korzystających z 500plus na kogo głosują" i "nie uzależnia 13. i 14. emerytury od poglądów politycznych".

Morawiecki przekonuje też, że "Tusk sieje nienawiść", bo "miliony Polaków korzystają" na programach wdrożonych przez PiS.

Następnie Morawiecki nawiązuje do wspomnianych wcześniej planów obrony Polski odtajnionych przez Błaszczaka.

- Rząd Tuska bez skrupułów ustawił linię obrony Polski na Wiśle - mówi Morawiecki, czemu towarzyszą kadry ze zniszczeń wywołanych przez rosyjską agresję na Ukrainie. - On nie szanuje polskich ludzi, nie szanuje Polski lokalnej - mówi Morawiecki.

Do kwestii planów odtajnionych przez Błaszczaka odniósł się we wtorek Tusk, odpowiadając na pyta

Odpowiadając na zarzuty PiS, że za rządów PO-PSL przyjęto plan obrony Polski przewidujący obronę naszego kraju w przypadku agresji ze wschodu na linii Wisły, Tusk podkreślał, że strategię bezpieczeństwa, na podstawie której powstał ten plan, zatwierdził prezydent Lech Kaczyński.

Były premier podkreślił, że to za pierwszych rządów PiS, w latach 2005-2007, przedstawiciele PiS uznali, że w przypadku agresji Rosjanie "w 3-4 dni doszliby do linii Wisły".

Czytaj więcej

Donald Tusk: Za rządów PiS uznali, że Rosjanie doszliby w 3-4 dni do linii Wisły

PiS od wielu dni codziennie emituje o 7 rano nowe spoty na swoim koncie w platformie X. W tym tygodniu wszystkie spoty wymierzone są w Donalda Tuska.

Jak PiS w spotach uderza w Donalda Tuska

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Wybory
Łukasz Mejza dostał się do Sejmu. Za jego sukcesem miała stać siatka fikcyjnych kont w internecie
Wybory
Marszałek senior: Już 20 listopada Donald Tusk może być premierem
Wybory
Paweł Kukiz nie chce do PiS. Na czym polega spór?
Wybory
Pierwszy sondaż partyjny po wyborach: PiS na czele, spada mobilizacja
Wybory
Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy. Sawicki marszałkiem seniorem, Morawiecki ma formować rząd
Materiał Promocyjny
Jakie technologie czy też narzędzia wspierają transformację cyfrową biznesu?