Nieoficjalnie: Były rzecznik PiS zostanie szefem Gabinetu Prezydenta Dudy

Obecny szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot może wystartować w wyborach parlamentarnych. Możliwe, że na stanowisku zastąpi go Marcin Mastalerek - wynika z nieoficjalnych doniesień medialnych.

Publikacja: 24.08.2023 15:12

Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda

Foto: PAP/Piotr Nowak

W czwartek rano szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot powiedział w rozmowie z RMF FM, że "nie jest nieprawdopodobne", iż będzie kandydował w najbliższych wyborach do Sejmu, które mają odbyć się 15 października.

Szrot na listach PiS?

Jak dotąd PiS - partia kierowana przez wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego - nie ogłosił swoich list wyborczych. Minister Szrot w wywiadzie nie chciał ujawnić, ani z którego okręgu, ani z którego miejsca na liście wystartuje w wyborach. Mówił, że na swej drodze politycznej, którą "najczęściej w trzecim, czwartym, piątym szeregu" idzie od ponad 20 lat mijał "kupki zbielałych kości tych, którzy powiedzieli za wcześnie, z jakiego okręgu i z którego miejsca kandydują".

Czytaj więcej

Wybory 2023. Poseł Konfederacji: Ekipa Kaczyńskiego i Morawieckiego musi odejść

Szef Gabinetu Prezydenta dodał przy tym, że nie będzie jedynym członkiem Kancelarii Prezydenta, który powalczy o mandat posła.

Kto zostanie szefem Gabinetu Prezydenta RP?

Portal i.pl podał, że nowym szefem Gabinetu Prezydenta ma zostać Marcin Mastalerek. "Informację o tym (...) potwierdziliśmy u współpracowników Andrzeja Dudy" - czytamy. Redakcja zastrzegła, że do czasu publikacji jej tekstu Marcin Mastalerek nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Kim Jest Marcin Mastalerek?

Marcin Mastalerek został we wrześniu 2020 r. powołany na doradcę społecznego prezydenta Andrzeja Dudy.

Czytaj więcej

Sondaż: PiS i KO dzielą niespełna dwa punkty procentowe

Mastalerek ukończył studia na Uniwersytecie Szczecińskim. Był radnym sejmiku województwa łódzkiego, w latach 2011-2015 sprawował mandat posła na Sejm. Przez pół roku od listopada 2014 r. był rzecznikiem PiS. W wyborach w 2015 r. nie starał się o reelekcję.

W okresie od 2016 do 2017 Mastalerek pracował na stanowisku dyrektora wykonawczego ds. komunikacji korporacyjnej w PKN Orlen. Obecnie jest wiceprezesem Ekstraklasy, gdzie "odpowiada za komunikację w zakresie public affairs oraz komunikację społeczno-wizerunkową". "Obszary działalności wiceprezesa to także bezpieczeństwo oraz współpraca z rządem, samorządami i klubami w zakresie budowy infrastruktury na potrzeby rozwoju młodzieżowej piłki nożnej" - czytamy w serwisie internetowym Ekstraklasy.

W czwartek rano szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot powiedział w rozmowie z RMF FM, że "nie jest nieprawdopodobne", iż będzie kandydował w najbliższych wyborach do Sejmu, które mają odbyć się 15 października.

Szrot na listach PiS?

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Wybory
Wybory samorządowe 2024: Oficjalnie: Jacek Sutryk musi walczyć w II turze
Wybory
Wybory samorządowe 2024: PiS w siedzibie partii świętuje sukces. Na scenie pojawił się Jacek Kurski
Wybory
Wybory samorządowe 2024: PiS wygrywa w kraju, ale traci władzę w województwach
Wybory
Wybory samorządowe 2024. Jarosław Kaczyński: Nasze zwycięstwo to zachęta do pracy, a chcieli nas już chować
Materiał Promocyjny
Jaki jest proces tworzenia banku cyfrowego i jakie czynniki są kluczowe dla jego sukcesu?
Wybory
Wybory samorządowe 2024: Frekwencja do godziny 17 niższa niż pięć lat temu
Wybory
Łukasz Mejza dostał się do Sejmu. Za jego sukcesem miała stać siatka fikcyjnych kont w internecie