Wtorek jak na razie jest trzecim z rzędu dniem osłabienia polskiego złotego, czemu sprzyja spadek głównej pary walutowej. W południe dolar kosztuje 4,043 zł, co oznacza zwyżkę USD/PLN o 0,63 proc. Kurs euro jest o 0,4 proc. wyżej niż na poniedziałkowym zamknięciu i sięga 4,34 zł.

Jednocześnie notowania EUR/USD znów zniżkują po tym, jak odbiły się od poziomu 1,09. We wtorek notowania głównej pary walutowej kształtują się wokół 1,075 euro za dolara, co oznacza 2,7-proc. zniżkę od początku roku.

Czytaj więcej

WIG20 znów dociskany przez sprzedających

Inwestorzy czekają na środowe posiedzenie Fedu

Głównym wydarzeniem tego tygodnia, które będzie oddziaływać na rynek walut, będzie środowe posiedzenie Fedu. - Chociaż wiadomo, że Fed nie obniży stóp procentowych, to jednak wyraźna deklaracja, że stopy mogą pozostać bez zmian w tym roku, może zagwarantować dolarowi dalsze perspektywy wzrostu – komentuje Michał Stajniak z XTB.

We wtorek zniżkuje także bitcoin. Kurs największej kryptowaluty sięga 67 107 dolarów, czyli zniżkuje o 3,6 proc. Uncja złota kosztuje 2306,7 dolarów, podobnie do poniedziałkowego zamknięcia.