Kurs USD/PLN w ostatnich dniach dotarł w rejon linii tegorocznych dołków, rysującej się w okolicach 3,91 zł. W krótkim terminie możemy mówić o zadziałaniu tego wsparcia, bo w piątek amerykańska waluta nieznacznie się umacnia. Inwestorzy za dolara płacą na koniec tygodnia 3,92 zł. W średnim terminie dolar jest po wyraźnym osłabieniu. Jeszcze przed dwoma tygodniami USD/PLN przekraczał pułap 4 zł.

Czytaj więcej

Byli studenci MIT ukradli 25 mln dol. w kryptowalucie. Zajęło im to 12 sekund

Złoty w ostatnich tygodniach poprawił swoją pozycję także względem euro. W piątek kurs EUR/PLN sięga 4,26 zł, czyli podobnie do czwartkowego zamknięcia. W drugiej połowie kwietnia i na początku maja euro oscylowało jednak w widełkach 4,31-4,34 zł.

Odbicie eurodolara

Poprawa notowań złotego w dużym stopniu wynika ze zwyżek głównej pary walutowej. Kurs EUR/USD jeszcze w połowie kwietnia bronił się przed spadkiem poniżej 1,06, ale w ostatnich dniach wzbił się ponad 1,085. EUR/USD w tym roku nadal jednak notuje 1,7-proc. spadek. Dziś nie należy się już spodziewać większych zmian w notowaniach walut z uwagi na ubogi kalendarz publikacji makroekonomicznych.