Reklama
Rozwiń
Reklama

Fiskus nie pomoże samorządowcom z Warszawy weryfikować uprawnień mieszkańców do zniżek

Minister finansów nie ma prawa udostępniać danych z Centralnego Rejestru Podmiotów – Krajowej Ewidencji Podatników w celu weryfikacji uprawnień do wydania samorządowej karty uprawniającej do różnych zniżek.

Aktualizacja: 30.10.2017 06:10 Publikacja: 30.10.2017 06:00

Fiskus nie pomoże samorządowcom z Warszawy weryfikować uprawnień mieszkańców do zniżek

Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

W piątek Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną ministra finansów dotyczącą ochrony danych.

Sprawa dotyczyła stołecznego programu, który ma zachęcać mieszkańców do rozliczania PIT w Warszawie w zamian za szereg zniżek i przywilejów z karty warszawiaka i karty młodego warszawiaka. Problemem okazał się jednak sposób weryfikacji danych osób ubiegających się o ich przyznanie, a konkretnie współpraca ministra finansów z prezydent stolicy.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Sądy i trybunały
Awantura w Trybunale Stanu. Jest śledztwo ws. naruszenia nietykalności cielesnej
Nieruchomości
Spółdzielcy będą wreszcie na swoim. Rząd chce rozwiązać problem z PRL
Sądy i trybunały
Sąd Najwyższy: zasada prawna ustanowiona przez tzw. neosędziów nie istnieje
Prawo rodzinne
Jak po rozwodzie wycenić nakłady małżonka na wspólny majątek? Wyrok SN
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Podatki
Darowizna od rodzica powinna iść na konto dziecka. Bo fiskus ją opodatkuje
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama