ARIA zainwestowała w SDA w ramach ticketu od 1 do 5 milionów euro. Wniesione do SDA w ramach inwestycji środki zostaną przeznaczone na międzynarodową ekspansję i dywersyfikację biznesu poprzez rozpoczęcie świadczenia usług w trybie online.

PSM Legal doradzało ARIA w ramach procesu negocjacji dokumentacji transakcyjnej, na którą składała Umowa Inwestycyjna wraz z pakietem zabezpieczeń.

Software Development Academy prowadzi kursy programowania dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. Działa na terenie Polski, a także w Rumunii, Estonii, na Litwie i Łotwie. W 2018 roku SDA wyszkoliła 1.500 programistów, co stanowi więcej niż niektóre polskie uczelnie, a zapotrzebowanie rynku na programistów dynamicznie rośnie.

„Realizacja tego projektu wymagała współpracy dwóch partnerów zajmujących się praktyką M&A. Nasza Kancelaria oferuje nie tylko standardowo rozumianą obsługę prawną ale również prawno-biznesowe rozwiązania dla biznesu, co jest tym bardziej istotne w przypadku takich inwestycji jak wejście ARIA do SDA - powiedziała adwokat Małgorzata Sas-Madej, Partner PSM Legal.”

„Cieszymy się z długofalowej współpracy z ARIA, jest to kolejny projekt obsługiwany przez naszą Kancelarię, m.in. w ubiegłym roku doradzaliśmy przy wyjściu ARIA z inwestycji oraz w ramach inwestycji w start up zlokalizowany w Dolinie Krzemowej – powiedział Partner Zarządzający PSM Legal Aleksandra Petrykowska”