Aldesa wybuduje do końca sierpnia 2024 roku 8-kilometrowy fragment S19 na odcinku Białystok Księżyno-Białystok Południe oraz zmodernizuje 13-kilometrowy odcinek DK 65 w stronę Grabówki. Projekt obejmuje również budowę węzła drogowego Białystok Południe, a także 24 różne obiekty inżynierskie, w tym 14 przejść dla zwierząt. Prace budowlane mają rozpocząć się w 2022 r.

9 grudnia 2020 r., w obecności on-line ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, przedstawiciele zwycięskiego konsorcjum podpisali z GDDKiA umowę, której wartość to 456,14 mln zł.

- To kolejny odcinek S19, stanowiący część międzynarodowej trasy Via Carpatia, który będzie realizował nasz klient. Via Carpatia jest szlakiem o strategicznym znaczeniu, zarówno krajowym jak i międzynarodowym – stworzy połączenie nie tylko pomiędzy Polską Wschodnią, ale także z Litwą, Słowacją, Węgrami, Rumunią, Bułgarią i Grecją. Mieliśmy przyjemność doradzania konsorcjum w przetargu – komentuje Michał Wojciechowski w Praktyce Infrastruktury i Energetyki.

Z ramienia DZP klientowi doradzał zespół prawników Praktyki Infrastruktury i Energetyki: Katarzyna Kuźma, Partner, Michał Wojciechowski, Senior Associate oraz Michał Gajdek, Associate.