Zakres usług świadczonych przez KKLW Legal obejmował kompleksowe doradztwo prawne przy transakcji, m.in. przeprowadzenie prawnego due diligence oraz negocjacje dokumentacji transakcyjnej. Zakres usług świadczonych przez KKLW Advisory obejmował przeprowadzenie finansowego due diligence, a także dokonanie wyceny nabywanego majątku. Zespół KKLW Advisory doradzał ponadto przy ustaleniu mechanizmu kalkulacji ceny.

Transakcja została sfinalizowana z początkiem lipca 2020 roku.

- To już kolejny projekt, w którym zapewniliśmy naszemu klientowi kompleksowego doradztwa transakcyjnego obejmującego doradztwo m.in. prawne i finansowe. Po transakcji, będziemy obsługiwać Klienta nie tylko prawnie, ale także w zakresie prowadzenia rachunkowości, podatków oraz HR przez nasz wyspecjalizowany zespół z KKLW Tax & Accounts. Widzimy, że takie podejście do transakcji oraz do potrzeb Klienta, w którym dostarczamy klientowi kompleksową obsługę, się sprawdza – wyjaśnił Michał Kurzyński, wspólnik w Kancelarii KKLW Legal.

Projekt prowadzili, z zespołu KKLW Legal: wspólnik Michał Kurzyński, senior associate Mariusz Domagała oraz associate Wiktor Kulewicz, z zespołu KKLW Advisory: wspólnik Grzegorz Spuz-Szpos, menedżer Robert Grysiński oraz rzeczoznawca majątkowy Piotr Kubica.

IKEA Industry Poland doradzała Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak.

KKLW jest rekomendowana w EMEA Legal 500 w zakresie doradztwa dla sektora energetyki i surowców naturalnych, sektora nieruchomości, a także w zakresie prawa administracyjnego i publicznego oraz rozwiązywania sporów.