Przypomnijmy, iż w styczniu premier Donald Tusk ma wniosek minister Agnieszki Dziemianowicz-Bąk odwołał ze stanowiska prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertrudę Uścińską, która kierowała Zakładem od lutego 2016 roku.

Jej następczynią ma być Dorota Bieniasz. – Przez ostatnie tygodnie obserwowałam jak pani Dorota Bieniasz zarządza Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, jak naprawia niezwykle napięte relacje między pracownikami a zarządem zakładu, jak zakład pod jej kierownictwem sprawnie działa, stąd taka a nie inna decyzja. Doświadczenie, profesjonalizm, kompetencje – mówiła na antenie TOK FM szefowa MRPiPS.

Dziemianowicz-Bąk poinformowała, że po otrzymaniu opinii rady nadzorczej ZUS o kandydaturze Doroty Bieniasz zwróci się do premiera Donalda Tuska z wnioskiem o powołanie jej na stanowisko prezesa Zakładu.

Czytaj więcej

Premier Donald Tusk odwołał ze stanowiska prezes ZUS

Kim jest Dorota Bieniasz

Z informacji na stronie internetowej ZUS wynika, że Dorota Bieniasz jest członkiem zarządu, nadzorującym pion świadczeń i orzecznictwa. Od początku kariery zawodowej związana z tematyką zabezpieczenia społecznego. Z wykształcenia jest prawnikiem po Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała kolejno w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych, Ministerstwie Pracy i Polityki Socjalnej oraz Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Pracując w Departamencie Ubezpieczeń Społecznych MRPiPS, brała udział w przygotowaniach do wprowadzenia systemu koordynacji zabezpieczenia społecznego w związku z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.