- Specjalne ubezpieczenie dla dzieci na wypadek poważnych zdarzeń to oferta, którą Prudential przygotował na okres ferii – wyjaśnia Damian Ziąber, rzecznik firmy. - Ubezpieczenie jest bezpłatne, działa na całym świecie przez 24 godziny na dobę w okresie od 17 stycznia do 1 marca tego roku, a więc przez całe ferie zimowe. Ubezpieczenie nie obejmuje lekkich obrażeń, zwichnięć czy też złamań, od których przezorni rodzice powinni standardowo ubezpieczać swoje dzieci – ale przypadki dużo cięższe. Pełna lista zdarzeń, które objęte są ochroną znajduje się w szczególnych warunkach ubezpieczenia. Ubezpieczenie jest bezpłatne, a do jego uzyskania niezbędne jest pozostawienie danych na stronie specjalnie utworzonej na potrzeby ubezpieczenia: www.prudential-dobrypoczatek.pl.

Akcja i oferta zbiegają się w czasie z feriami zimowymi, okresem relaksu i zabawy, ale również podróży w trudnych warunkach, czy możliwych urazów i innych niebezpiecznych sytuacji. Przedstawiciele Prudential podkreślają, że ferie zimowe to dobry moment na pomyślenie o objęciu dziecka kompleksową ochroną ubezpieczeniową.

Krzysztof Szypuła, dyrektor ds. rozwoju produktu w Prudential przypomina, że okres wypoczynku i aktywności fizycznej powinien skłonić rodziców i opiekunów dzieci do zastanowienia się, czy ich pociechy są ubezpieczone i co takie ubezpieczenie obejmuje. Prudential proponuje bezpłatne ubezpieczenie na okres ferii zimowych, które będzie pretekstem i zachętą dla rodziców do przyjrzenia się ubezpieczeniom swoich dzieci.

Szypuła dodaje, że wyjazd na ferie i ryzyka urazów na stokach narciarskich, czy w podróży powinny dać asumpt do refleksji rodziców nad tematem ubezpieczenia ich dzieci. Nie tylko ochronnego, ale również finansowego, na przyszłość. Zwłaszcza w obliczu rosnących kosztów utrzymania i realizacji ich życiowych planów. - Jako odpowiedzialni rodzice nie powinniśmy w związku z tym poprzestawać na ubezpieczeniu w szkole, czy przedszkolu. Ani szkoła, ani przedszkole nie powinny z nas zdejmować odpowiedzialności za los naszych dzieci w przyszłości, zarówno w wymiarze ochronnym, na wypadek urazów, czy innych nieszczęśliwych zdarzeń, jak i w wymiarze finansowym – uważa dyrektor. - Pamiętajmy, że ubezpieczenia w szkole, czy przedszkolu nie mają nic wspólnego z planowaniem finansowym przyszłości naszych dzieci, a co do ich roli umownie nazwanej ochronną, to często zdarza się, że nie znamy nawet ich zakresu, warunków, czy wyłączeń. Prudential zachęca do zmiany takiej postawy. Specjalne ubezpieczenie, które oferujemy w okresie ferii zimowych jest dobrym początkiem i zachętą do zbudowania właściwego planu ubezpieczeniowego dla naszego dziecka.