Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 04.04.2018 15:01 Publikacja: 04.04.2018 14:58
Foto: AFP
W środę 4 kwietnia bessa wyniosła 2,3 proc., ale to chyba nie koniec spadków, bo wszystkie związki (łącznie 10) zamierzają dochodzić swego postulatu do skutku.
Dyrekcja Air France (3,7 mld euro kapitalizacji) musiała odwołać 25 proc. lotów i obiecała utrzymać 70 proc. lotów międzykontynentalnych, 67 proc. średnich z Paryża-CDG i 85 proc. krótkich z Orly i na prowincji. Rozkład jest uaktualniany na 24 godziny wcześniej, więc nie można wykluczyć większej liczby anulowanych połączeń i dodatkowych opóźnień.
Przed strajkiem oceniano, że weźmie w nim udział 32,8 proc. pilotów (po 31,6 23 marca), 20,5 proc. personelu pokładowego (28,3) i 14,5 proc. naziemnego (20,4). Dyrekcja wysłała od 31 marca ponad 130 tys. zawiadomień do klientów o utrudnieniach we wtorek i środę. Strajk nie dotyczy lotów w code-sharingu linii należących do grupy (KLM, Hop!) i sojuszu Skyteam.
Pracownicy Air France strajkowali już 22 lutego, 23 i 30 marca, ich postulat jest ten sam: podwyżka dla wszystkich o 6 proc. dla wyrównania strat z powodu inflacji w latach 2-012-18, gdy płace były zamrożone. Piloci żądają rewaloryzacji pewnych elementów wynagrodzenia, co łącznie daje podwyżkę o 10,7 proc. Związki zapowiedziały dalszy strajk 7, 10 i 11 kwietnia.
Trwa też fala protestów przeciwko planom reform ekipy E.Macrona innych kategorii zawodowych, m.in. kolejarzy z SNCF, nauczycieli, studentów, personelu medycznego.
Boeing wznowił po cichu produkcję atrakcyjnych samolotów B737 MAX, a odrębnie podał o przeznaczeniu miliarda dolarów na zwiększenie rytmu produkcji B787 Dreamliner w Charleston (Karolina Płd.).
Polska potrzebuje Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jesienią 2032 roku na CPK wyląduje pierwszy samolot – powiedział w w Radiu Zet Maciej Lasek, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK.
Największe ugrupowanie Parlamentu Europejskiego naciska władze UE na poluzowanie planowanego na 2035 r. zakazu sprzedaży aut spalinowych oraz planowanych limitów emisji spalin.
Hucznie ogłoszony program Kremla zastąpienia zagranicznych samolotów pasażerskich własną produkcją okazał się wydmuszką. Od początku agresji Putina na Ukrainę rosyjski przemysł lotniczy był w stanie wyprodukować 7 samolotów ze 108, które obiecał narodowi Putin.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Strajkują robotnicy jednej z największych państwowych placów budowy w Rosji – autostrady z Moskwy do Jekaterinburga na Uralu. Od kilku miesięcy nie dostają pensji, bo nie płaci im rosyjski odpowiednik GDDKiA. Budowa nowej autostrady jest osobiście nadzorowana przez Putina.
Boeing wznowił po cichu produkcję atrakcyjnych samolotów B737 MAX, a odrębnie podał o przeznaczeniu miliarda dolarów na zwiększenie rytmu produkcji B787 Dreamliner w Charleston (Karolina Płd.).
Samolot Polskich Linii Lotniczych Embraer 195 relacji Kopenhaga-Warszawa zrzucił paliwo nad Mińskiem po godzinie 12:00 awaryjnie wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie - poinformowała rzeczniczka portu Anna Dermont.
Ministerstwo Infrastruktury nie wyklucza, że przyspieszy budowę Drogi Czerwonej, która jest kluczowa do rozwoju portu i miasta Gdyni.
Polska potrzebuje Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jesienią 2032 roku na CPK wyląduje pierwszy samolot – powiedział w w Radiu Zet Maciej Lasek, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK.
Dopiero po publikacji w „Rzeczpospolitej” Ministerstwo Obrony Narodowej obiecuje, że ruszą wypłaty dla właścicieli budynków, które zostały uszkodzone w czasie niskiego przelotu samolotu bojowego MiG-29 w pobliżu Malborka.
Rada Unii Europejskiej przyjęła stanowiska negocjacyjne w sprawie dwóch propozycji Komisji Europejskiej, wzmocnienia praw pasażerów korzystających w jednej podróży z różnych środków transportu. To część pakietu legislacyjnego dotyczącego mobilności.
Głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu ma szansę być gotowy na przełomie 2028 i 2029 roku.
Zniesienie kontroli na bułgarskich i rumuńskich granicach będzie dopalaczem dla handlu. Polskie firmy też mają apetyt na zwiększenie obrotów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas