Reklama
Rozwiń
Reklama

Wracają limity pasażerów w miejskiej komunikacji

Gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem znowu uderza w publiczny transport.

Aktualizacja: 11.10.2020 10:22 Publikacja: 11.10.2020 10:15

Wracają limity pasażerów w miejskiej komunikacji

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Przewoźnicy autobusowi zaczynają przywracać strefy buforowe i szykują się na limitowanie liczby pasażerów. PKP Intercity poprawia sposób rezerwacji miejsc, by nie stłaczać pasażerów. Zaczyna także prace nad nowym systemem sprzedaży biletów.

Od soboty radykalne obostrzenia wprowadził Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach objętych czerwoną strefą. Liczbę pasażerów w autobusach ograniczono do 30 proc. wszystkich miejsc siedzących i stojących. Jednocześnie co najmniej połowa miejsc siedzących nie może być zajęta. To drastycznie ograniczy możliwości przewozowe. Choć ZTM ma w najbliższych dniach wysłać na trasy wszystkie dostępne pojazdy, ale – jak przyznaje – ich liczba jest ograniczona. Tylko na najbardziej obciążonych liniach będzie można podstawić po dwa autobusy. - Jeżeli jest to możliwe, proszę wybierać godziny przejazdu poza porannym i popołudniowym szczytem komunikacyjnym – zaapelowała Barbara Damian, dyrektor kieleckiego ZTM.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Transport
Ataków na polską infrastrukturę będzie więcej. Czy latamy bezpiecznie?
Transport
Zaostrza się spór Japonii i Chin o Tajwan. Chińczycy anulowali nawet 500 tysięcy lotów
Transport
Lotniczy festiwal w Dubaju. Pokaz arabskiej potęgi i rosyjskich nadziei
Transport
Białorusini łamią sankcje USA. Będą mieli kłopoty z częściami do boeingów
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Transport
Zamieszanie z lotami w Stanach Zjednoczonych. LOT na razie nie narzeka
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama