Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 11.10.2020 14:25 Publikacja: 11.10.2020 14:15
Foto: Bloomberg
Aeroflot zdecydował się na nową emisję wartą 80 mld rubli. 50 mld z tej kwoty kupi rząd. Tak jak inne kraje Rosja zdecydowała się na zamknięcie ruchu lotniczego. Akcje o wartości 30 mld rubli zostały przeznaczone do sprzedaży rynkowej. Oferta sprzedaży ma zakończyć się 26 października.
Tak jak i pasażerowie z innych krajów europejskich, tak i Rosjanie od kwietnia do czerwca nie mogli latać za granicę, co naturalnie było wielką stratą dla przewoźników w tym kraju. Do tych kłopotów doszedł jeszcze spadek wartości rubla. Zdaniem analityków większość rosyjskich przewoźników nie przetrwa bez pomocy z zewnątrz. Już widać, że Aerofłot potrzebuje tych pieniędzy pilnie, ponieważ ustalono niską cenę za akcje – po 60 rubli, podczas gdy na dwa dni przed ogłoszeniem sprzedaży za jedną akcję Aerofłotu trzeba było zapłacić 65,86 rubla. Jak informuje Flifghtglobal nabyciem papierów Aerofłotu, które znajdą się na rynku, są zainteresowane państwowe fundusze inwestycyjne z Bliskiego Wschodu. Z kolei rosyjskie pieniądze będą pochodziły z państwowego funduszu inwestycyjnego. I będzie to pierwszy przypadek w Rosji, że państwo wspiera linie lotnicze bezpośrednim zastrzykiem gotówki. Żadna inna linia w tym kraju nie zwróciła się jeszcze o pomoc.
Polska potrzebuje Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jesienią 2032 roku na CPK wyląduje pierwszy samolot – powiedział w w Radiu Zet Maciej Lasek, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK.
Największe ugrupowanie Parlamentu Europejskiego naciska władze UE na poluzowanie planowanego na 2035 r. zakazu sprzedaży aut spalinowych oraz planowanych limitów emisji spalin.
Hucznie ogłoszony program Kremla zastąpienia zagranicznych samolotów pasażerskich własną produkcją okazał się wydmuszką. Od początku agresji Putina na Ukrainę rosyjski przemysł lotniczy był w stanie wyprodukować 7 samolotów ze 108, które obiecał narodowi Putin.
Strajkują robotnicy jednej z największych państwowych placów budowy w Rosji – autostrady z Moskwy do Jekaterinburga na Uralu. Od kilku miesięcy nie dostają pensji, bo nie płaci im rosyjski odpowiednik GDDKiA. Budowa nowej autostrady jest osobiście nadzorowana przez Putina.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W nowym rozkładzie jazdy 2024/2025 wchodzącym w życie w sobotę 15 grudnia kolej zapowiada rekordowe czasy przejazdów, więcej połączeń, wygodniejsze pociągi. Kilka miast straci jednak dostęp do pendolino.
Samolot Polskich Linii Lotniczych Embraer 195 relacji Kopenhaga-Warszawa zrzucił paliwo nad Mińskiem po godzinie 12:00 awaryjnie wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie - poinformowała rzeczniczka portu Anna Dermont.
Ministerstwo Infrastruktury nie wyklucza, że przyspieszy budowę Drogi Czerwonej, która jest kluczowa do rozwoju portu i miasta Gdyni.
Polska potrzebuje Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jesienią 2032 roku na CPK wyląduje pierwszy samolot – powiedział w w Radiu Zet Maciej Lasek, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK.
Dopiero po publikacji w „Rzeczpospolitej” Ministerstwo Obrony Narodowej obiecuje, że ruszą wypłaty dla właścicieli budynków, które zostały uszkodzone w czasie niskiego przelotu samolotu bojowego MiG-29 w pobliżu Malborka.
Rada Unii Europejskiej przyjęła stanowiska negocjacyjne w sprawie dwóch propozycji Komisji Europejskiej, wzmocnienia praw pasażerów korzystających w jednej podróży z różnych środków transportu. To część pakietu legislacyjnego dotyczącego mobilności.
Głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu ma szansę być gotowy na przełomie 2028 i 2029 roku.
Zniesienie kontroli na bułgarskich i rumuńskich granicach będzie dopalaczem dla handlu. Polskie firmy też mają apetyt na zwiększenie obrotów.
Chińscy dostawcy informują, że lada dzień Rosja poluzuje ograniczenia w kolejowym tranzycie z Chin do Europy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas