Wstrzymany ruch na lotnisku w Wilnie. Od samolotu odpadły koła

Główne lotnisko Litwy wstrzymało pracę, po tym jak w samolocie Brussels Airlines, który kołował na start, odpadło podwozie. Stało się to w momencie, kiedy do lądowania szykował się samolot LOTu z Warszawy. Polska maszyna zawróciła do Warszawy.

Publikacja: 21.06.2023 20:09

Wstrzymany ruch na lotnisku w Wilnie. Od samolotu odpadły koła

Foto: Adobe Stock

Do zdarzenia doszło w środę po południu na lotniku w Wilnie. Samolot miał wylecieć do Brukseli. Kołował na pas startowy, kiedy w niewiadomych przyczyn urwało się z nim podwozie. Samolot ugrzązł na pasie, co spowodowało niemożność lądowania kilku maszyn, informuje portal Delfi.

Czytaj więcej

Z Warszawy do Tokio o 1,5 godziny krócej. Z piłą do lodu na pokładzie

Lotnisko zostało zamknięte co najmniej do 21.00. Samoloty nie mogą tam ani lądować ani startować. Litwa ma oprócz Wilna, gdzie średnio ląduje i startuje 12 samolotów dziennie, jeszcze międzynarodowe porty lotnicze w Kownie i Pałandze, ale nie wszystkie samoloty się tam mieszczą.

„Ze względu na awarię techniczną o godzinie 16.20 zablokowany został jeden pas przy wjeździe na pas startowy. Pasażerowie samolotu zostali wysadzeni i zawróceni do terminalu. Obecnie przeprowadzają ocenę techniczną sytuacji, przygotowując się do przeniesienia samolotu w inne miejsce” – informuje lotnisko.

Portal lrt.lt podaje, że samolot kołował w kierunku pasa startowego, gdy odpadło mu podwozie. Lotnisko informuje, że Polskie Linie Lotnicze LOT, których samolot nie mógł wylądować w Wilnie, zdecydowały o zawróceniu samolotu z pasażerami do Warszawy.

Czytaj więcej

Kolizja na lotnisku Haneda. Nikt nie ucierpiał

Jeśli podwozie samolotu wypadnie podczas startu lub lądowania, konsekwencje mogą być tragiczne. Wileński port lotniczy poinformował, że w związku z tym incydentem pasażerowie lotów do Brukseli, Rygi, Kopenhagi, Wiednia, Tel Awiwu, Londynu będą narażeni na utrudnienia - muszą czekać, aż służby usuną belgijską maszynę z pasa i udrożnią ruch.

Transport
Boom na rynku rowerów. Coraz większą popularnością cieszą się elektryczne
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Transport
Prezes Lufthansy pod specjalnym nadzorem
Transport
Ukraińcy polecą dla Wizz Aira
Transport
Airbus produkuje coraz więcej, w Boeingu nadal problemy
Transport
Kraków: podróżny hub dla Ukraińców. Cenią wygodę, czystość i urodę miasta