Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 16.06.2023 06:12 Publikacja: 15.06.2023 19:30
Foto: Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Przed sezonem urlopowym perspektywa podróży na Hel budzi emocje zarówno mieszkańców Półwyspu, jak i planujących tam wakacje wczasowiczów. W ostatnich kilkudziesięciu godzinach przez media przetoczyła się elektryzująca informacja o przyczynie zmiany numeru popularnej linii autobusowej PKS Gdynia kursującej na Hel. Dotychczasowy numer 666 zmieniono na 669, ponieważ trzy szóstki miały kojarzyć się z satanizmem i piekłem.
Dla turystów, w tym zagranicznych, linia 666 z powodu skojarzeń stała się atrakcją turystyczną. Wśród podróżujących tym autobusem rozpowszechniało się nawet żartobliwe określenie „Road to Hell” (droga do piekła). W rezultacie środowiska religijne już od dawna mocno naciskały na zmianę szatańskiego numeru, a w 2018 r. ultrakatolicka Fronda stwierdziła, że numer linii „godzi w chrześcijański porządek państwa polskiego i jego fundamenty, a stąd – w dobro nas wszystkich”.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Linia lotnicza United Airlines poinformowała we wtorek, że 21 lipca wznowi obsługę połączeń do Tel Awiwu w Izrae...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Komisja Europejska przyznała Ukrainie 76 mln euro dotacji na realizację pierwszego etapu budowy kolei Euro. Od g...
W poniedziałek stanowisko stracił minister transportu Rosji, a chwilę potem znaleziono go martwego. Przez weeken...
Prawie 645 mln złotych zysku netto wypracowały Polskie Porty Lotnicze w 2024 roku. Taki wynik oznacza, że PPL ni...
Scandinavian Airlines (SAS) zamówiły u Brazylijczyków 55 samolotów E-195 E2. To maszyny, jakie ewentualnie miał...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas