Reklama

Lutfhansa się ratuje niszcząc Condora

Wiadomo, że lotniczy ruch biznesowy odrodzi się później, niż turystyczny. To dlatego Lufthansa postawiła na kierunki turystyczne i wypycha z rynku Condora. Tej sytuacji już przygląda się niemiecki urząd antykartelowy.

Publikacja: 06.02.2021 11:27

Lutfhansa się ratuje niszcząc Condora

Foto: Bloomberg

Dla rządu niemieckiego, to poważny kłopot. Obydwie linie korzystają z pomocy publicznej i w interesie rządu nie jest bankructwo Condora, który ma do zwrotu 550 mln euro pomocy publicznej. Ta linia podniosła się po bankructwie właściciela (Thomas Cook) i sprawnie funkcjonowała dotychczas dzięki temu, że Lufthansa dowoziła jej pasażerów do Monachium, Frankfurtu i Duesseldorfu, którzy lecieli lecieli potem Condorem na Dominikanę, Mauritiusa, do Meksyku, czy Namibii.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Transport
Kolejowy symbol hamowania niemieckiej gospodarki. Kto uratuje Deutsche Bahn?
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Transport
Wielka strata Boeinga. Ale w Seattle i tak wielka radość
Transport
Produkcja airbusów A220 złapała zadyszkę. Co z samolotami dla LOT?
Transport
Indie kontra Boeing i Airbus. HAL stawia na współpracę z Rosją
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Transport
Marcin Horała komentuje aferę gruntową. „CPK zachował się prawidłowo”
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama