To największy kontrakt kolejowy w historii Norwegii. Pierwsze potwierdzone (zadatkowane) zamówienie dotyczy 30 składów o wartości 380 mln euro. Dostawy rozpoczną się w 2025 r. Pociągi „klasy 77” dostosowane do warunków pogodowych w Norwegii będą kursować w sieci podmiejskiej wokół Oslo i Viken i jako pociągi pośpieszne w obrębie metropolii Oslo.

Każdy skład złożony z 6 jednopoziomowych niskopodłogowych wagonów będzie zabierać do 778 podróżnych, o 40 proc. więcej od pociągów, które zastąpi. Może osiągać maksymalną prędkość 160 km/h. Modułowa konstrukcja pozwala każdemu operatorowi dostosować konfigurację i wyposażenie wnętrza do wymogów danego rynku i strategii handlowej.

Norweskie składy będą powstawać w fabryce Alstoma w Salzgitter w Niemczech. Prace dotyczące zarządzania projektem i kontraktem, uruchomienia produktu, testów, dokumentacji, szkolenia i obsługi gwarancyjnej będą wykonane w Norwegii.

Alstom, dostarczył dotąd w Skandynawii 300 pociągów Coradia Nordic, a na świecie 3300 składów z rodziny Coradia (elektryczne, spalinowe, na ogniwa paliwowe).