Reklama

Dobre wyniki Wizz Aira. "Kłopoty zabolą nas mniej niż innych"

Tani węgierski przewoźnik uważa, że jest lepiej dostosowany od rywali do działania w trudnych warunkach i przy drożejącym paliwie. Potwierdza to dobry bilans ostatniego roku

Aktualizacja: 31.05.2019 17:46 Publikacja: 31.05.2019 17:21

Dobre wyniki Wizz Aira. "Kłopoty zabolą nas mniej niż innych"

Foto: Materiały prasowe

Wizz Air zapowiedział poprawę zysku w bieżącym roku (w Wizz Airze rozpoczął się 1 kwietnia) i liczy na okazje, które zwiększą jego udział w rynku w sytuacji, gdy konkurenci zamykają nierentowne połączenia z powodu drogiego paliwa. Linii skupionej na krajach Europy Środkowo-Wschodniej udało się uniknąć ostrej konkurencji na popularnych szlakach śródziemnomorskich, która popsuła prognozy cen easyJetowi i Ryanairowi.

- Mamy mniejsze koszty i jesteśmy linią o najwyższej marży — mówi Reuterowi prezes Jozsef Varadi. - Jeśli całe lotnictwo znajdzie się pod presją, to wygra ten, kto będzie miał najmniejsze koszty. To co zaboli wszystkich, nas zaboli znacznie mniej niż dla innych.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Transport
LOT rośnie szybciej niż konkurencja. Ale problemów nie brakuje
Transport
Wielkie zmiany w Lufthansie. Najważniejsze decyzje pod jednym dachem
Transport
Amerykanie znieśli sankcje na białoruską Belavię. Co to znaczy?
Transport
Samolot Enter Air wypadł z pasa na lotnisku w Balicach
Transport
Norweski przekręt. Flota cieni rejestrowana na firmę z Oslo
Reklama
Reklama