Rada dyrektorów Aerofłotu zdecydowała się zamknąć biura w Mumbai (d. Bombaj, Indie), Lionie (Francja), Alicante (Hiszpania), Krakowie, Doniecku (Ukraina), Toronto (Kanada) i rodzimym Saratowie. „Przedstawicielstwa zamykamy tam, gdzie nie prowadzimy lotów - wyjaśniają linie agencji Nowosti. Od 1 lipca ma ruszyć biuro w Woroneżu, który jest nowym lotniskiem w ofercie Aerofłotu.

Rosyjski narodowy przewoźnik ma coraz więcej kłopoty finansowe i musi oszczędzać. Spada liczba Rosjan kupujących bilety zagraniczne. To pochodna silnej dewaluacji rubla, spadku dochodów ludności oraz recesji w gospodarce.

W październiku 2014 r Aerofłot zrezygnował z latami do Kanady. Linie chciały przejąć pasażerów tranzytowych z Indii, jednak plany się nie powiodły i połączenie do Toronto przynosiło straty.

Straty przyniosły też tanie linie Dobrolot. Powstała w końcu 2013 r linia, latać zaczęła w maju - na zajętym przez Rosję Krym. Było to powodem wprowadzenia sankcji przez Zachód. W sierpniu 2014 r firmy leasingujące i serwisujące samoloty odmówiły obsługi maszyn Dobrolotu. Dobrolot nie miał też na czym latać, bowiem leasingodawcy zerwali umowy na dostawę 16 samolotów Boeing 737 NG.

W październiku 2017 r linia wróciła na rosyjski rynek pod nazwą Dobrolot Plus. Jednak dysponuje jedynie czterema maszynami.