Aktualizacja: 25.08.2017 16:51 Publikacja: 25.08.2017 16:43
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz
- W związku z komunikatem Komisji Europejskiej w sprawie mechanizmu wypłat rekompensat ustalonego przez rząd w ramach tzw. systemu winietowego w latach 2005 – 2011, oświadczamy że spółka podejmie decyzję co do dalszego postępowania w tej kwestii dopiero po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem stanowiska Komisji Europejskiej – oświadczyła AWSA w piątek po południu.
W AWSA tłumaczą, że w sprawie likwidacji podwójnych opłat za przejazdy samoch0odów ciężarowych spółka podpisała ze Skarbem Państwa aneks w październiku 2005 roku. Został on wynegocjowany i przy udziale wielu agend rządowych (Ministerstwa Transportu, Ministerstwa Finansów, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad) oraz fachowych doradców Skarbu Państwa (E&Y, Wardyńscy i Partnerzy, Mott McDonald, Scott Wilson, PWC), a jego postanowienia były wykonywane przez obie strony, aż do czasu ostatecznego wycofania winiet w połowie 2011 roku. AWSA przypomina, że 26 marca 2013 orzeczenie w tej sprawie wydał międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy, który wyjaśnił wszystkie okoliczności formalne sporu między AWSA i Skarbem Państwa. Określił także ważność podpisanych umów zgodnie z międzynarodowymi standardami relacji handlowych. Według nieoficjalnych informacji, AWSA ma deklarować gotowość do prowadzenia rozmów ze stroną publiczną w poszukiwaniu kompromisu.
Wiadomo już, co było przyczyną pożaru samolotu British Airways, który zablokował londyńskie lotnisko Gatwick, pr...
Jeśli nie dojdzie do porozumienia handlowego z Waszyngtonem, Komisja Europejska gotowa jest do wprowadzenia ceł...
Uber zawiódł inwestorów niższymi od oczekiwań przychodami za pierwszy kwartał 2025 roku. Akcje firmy tąpnęły naw...
Rząd USA nie da pieniędzy na połączenie superszybkiej kolei z Los Angeles do San Francisco – powiedział dziennik...
Konflikt indyjsko-pakistański spowodował kolejne zakłócenia w podróżach lotniczych. Kilku przewoźników azjatycki...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas